دوشنبه, 17 آبان 1395 - 09:10

وزیر ارتباطات / دولت به وعده های خود در حوزه ICT عمل کرد

دولت یازدهم به مردم قول داد تا اینترنت باکیفیت تر با تعرفه ارزان در اختیار کاربران بگذارد که در این مدت به وعده خود عمل کرده است.

به گزارش «فرصت امروز»، مـحـمود واعظی، وزیر ارتـبـاطـات و فــنـاوری اطلاعات دیروز در بازدید از بیست ودومین نمایشگاه مطبوعات گفت: مردم تا به حال چندین بار طعم ارزانی را در پهنای باند چشیدند. حدود یک سال ونیم پیش قیمت هر گیگابیت پهنای باند از 4500 تومان به 3600 تومان رسیدکه در این مرحله حدود 20درصد کاهش قیمت داشتیم و در مقطع بعدی قیمت هر گیگابیت اینترنت ثابت از 3600 تومان به 2950 تومان رسید.

وی افزود: در بخش اینترنت همراه نیز بسته هایی تعریف شد تا مردم مجبور نباشند از اینترنت با تعرفه آزاد استفاده کنند که این کار تا حد زیادی از هزینه کاربران کاسته است.

واعظی ادامه داد: در حال حاضر نیز اگر کاربری به نحوه محاسبات تعرفه اینترنت اعتراض دارد می تواند با تماس با سامانه 195 شکایت خود را اعلام کند تا همکاران ما در این مرکز به آن رسیدگی کنند.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: بدون شک چنانچه گزارشی در سامانه شکایت وزارت ارتباطات به ما اعلام شود، به طور جدی آن را بررسی کرده و در صورت اثبات آن، با آن برخورد خواهیم کرد. از سوی دیگر نرم افزاری حدود دو هفته پیش طراحی شده است که به کاربران این امکان را می دهد تا بدانند چه میزان از پهنای باند استفاده کرده اند و این سامانه را در دسترس تمامی کاربران قرار داده ایم تا میزان مصرف خود را از این طریق به روز چک کنند.

وی اظهار کرد: در ارتباط با هزینه های مربوط به بسته ها نیز اکنون شرایط به گونه ای است که با اجرای طرح ترابردپذیری مشترکان می توانند در صورت عدم رضایت از قیمت و خدمات اپراتور خود با حفظ شماره از خدمات اپراتور دیگری استفاده کنند. در نهایت اگر مشترکان چنین رویکردی را مدنظر داشته باشند هیچ گاه اپراتورها اقدام به انجام تخلفات نخواهند کرد و در بازار رقابتی با شرایط بهتری به ارائه خدمات خواهند پرداخت.

واعظی با بیان اینکه دولت وعده داده بود تا جلوی فیلتر محتوای مناسب اینترنت را بگیرد، گفت: ما قول داده بودیم تا آنچه مورد استفاده مردم و برای افزایش آگاهی جامعه مناسب است فیلتر نشود که تا به حال به وعده خود پایبند بوده ایم.

وزیر ارتباطات درباره رفع فیلتر فیس بوک و توییتر نیز اظهار کرد: کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه برای این موضوع تصمیم می گیرد و وزارت ارتباطات در رفع فیلتر این دو شبکه نقشی ندارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آماده سازی بستر طرح پرداخت بانکی با تلفن همراه گفت: تا به حال جلسات زیادی با این موضوع با رئیس کل بانک مرکزی داشته ایم و در تلاشیم تا هرچه زودتر این طرح را پیاده سازی کنیم.

واعظی افزود: امیدواریم هرچه زودتر مشکلات فنی این طرح برطرف شود و تا دو ماه آینده شاهد اجرای پرداخت الکترونیک از طریق تلفن همراه برای مشترکان هر سه اپراتور کشور باشیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی