سه شنبه, 14 دی 1395 - 14:15

به روز رسانی جدید کورتانا / دستیار صوتی مایکروسافت باهوش تر شد

فرصت امروز: مایکروسافت در نسخه اندرویدی جدید خود تعدادی از قابلیت های خود را افزایش داده است. جدیدترین به روزرسانی این دستیار با قابلیت های شخصی سازی رنگ همراه است. درواقع کاربران می توانند بر حسب علائق خود، این دستیار شخصی را در رنگ های متنوع تنظیم کنند. رنگ هایی شامل آبی، مشکی، بنفش، سبز، سیاه و سفید.

البته همان طور که اشاره شد این برنامه صرفا برای کاربران اندروید ارائه شده و کاربران  ios به آن دسترسی ندارند.  این مسئله باعث شده، برخی از کاربران  ios نسبت به این موضوع که آیا نسخه به روزرسانی برای آنان نیز ارائه خواهد شد یا این به روزرسانی صرفا برای اندرویدی ها طراحی شده است، ابراز نگرانی کنند.

البته موضوعی مهم نیز وجود دارد که باید مورد توجه کاربران قرار گیرد. نسخه های کورتانا تنها در کشورهایی مشخص قابل استفاده هستند و در هنگام دانلود این برنامه از googleplay باید به این موضوع توجه شود. البته جای امیدواری وجود دارد که کورتانا به زودی در سایر کشورهای جهان نیز قابلیت دسترسی و استفاده پیدا کند.

با این حال کورتانا هم اکنون در دسترس تعداد محدودی از کشورها مثل ایالات متحده، ژاپن، استرالیا، کانادا، هند و... است. این دسترسی تنها به زبان انگلیسی محدود می شود و سایر زبان ها را شامل نمی شود، اگرچه در این خصوص نیز امیدواری هایی وجود دارد.


کانال تگرام روزنامه فرصت امروز


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

روزنامه صبح فردا را ، امشب بخوانید

  • بیش از 700 شماره روزنامه (PDF) را دانلود کنید
  • اطلاعات کسب و کار خود را در نیازمندی های نما به ثبت برسانید
  • در خبرنامه روزنامه فرصت امروز عضو شوید
مشترک آنلاین روزنامه شوید >