یکشنبه, 30 آبان 1395 - 15:30

تدبیرکالای جم با دو محصول دارویی، نامزد دریافت لوح زرین جشنواره محصولات نوآورانه 95

شرکت تدبیر کالای جم 25 سال پیش تأسیس شد و هدف آن صادرات داروهای تولید داخل به کشورهای دیگر بود. گرچه ابتدا فعالیت شرکت تدبیر کالای جم با هدف صادرات محصولات آغاز شد و موفقیت هایی هم در این زمینه به دست آورد اما در میانه راه و از سال 82 استراتژی شرکت تغییر کرد. از همین سال شرکت از صادرکننده صرف خارج شد، به تولید دارو و مواد اولیه دارو، تغییر جهت داد.

همزمان با این تغییر استراتژی، مدیرعامل وقت از شرکت تدبیر کالای جم با 6 تا 7 نفر پرسنل جدا شد. همکاری من به عنوان مدیر بازرگانی نیز از همین سال آغاز شد و با کمک همکاران، دپارتمان هایی را شامل مواد اولیه، داروهای ساخته شده، مکمل های غذایی و دپارتمان تحقیق و توسعه تشکیل دادیم.

نزدیک به 4 سال بعد و در سال 86 شمار پرسنل شرکت تدبیر کالای جم به 20 نفر رسیدو با رأی اعضای هیأت مدیره، به عنوان مدیرعامل شرکت انتخاب شدم و استراتژی های جدید دیگری را پیاده کردیم و موفقیت های پی درپی به دست آوردیم. از سال 87 تولید داروهای جدید با تکنولوژی های نوین را براساس توان شرکت آغاز کردیم و این استراتژی تاکنون ادامه یافته است.

در سال های اخیر محصولات نوآروانه دارویی در کشور را تولید و به بازار عرضه کرده ایم و در جشنواره محصولات نوآورانه امسال نیز شرکت تدبیر کالای جم، 2 محصول نوآورانه را معرفی خواهد کرد. شرکت تدبیر کالای جم اکنون بیش از 50 محصول دارویی را تولید می کند و با حدود 147 نفر نیرو و پرسنل در شرایط مناسبی از تولید قرار دارد. داروهای ما با برند تکالژن معرفی و روانه بازار می شوند.

2 محصول نوآورانه شامل قرص ریزا ملت 10 و کپسول استراموکس 25 شرکت تدبیر کالای جم نامزد دریافت لوح زرین جشنواره محصولات نوآورانه امسال هستند. محصولات نوآورانه از نظر کمیته داوران جشنواره تعریفی دارند و براساس این تعریف، محصولاتی که برای نخستین بار در کشور تولید می شوند، یکی از گزینه هاست.

همچنین از دید داوران، شرکت های تولیدکننده باید روند توسعه (دیولوپ) محصول را نیز پیاده کنند. بر پایه این تعریف و چارچوب های تعیین شده، محصولات نوآور ما برای نخستین بار در کشور معرفی شده و پروسه شرکت در زمینه توسعه محصول این خاصیت را دارد که نوآروانه باشند.

محصول قرص ریزاملت 10 تدبیر کالای جم با نام ژنریک ریزاتریپتان، در زمینه اعصاب و روان با خاصیت باز شوندگی در دهان است که بدون نیاز به آب مصرف می شود. این قرص پس از بلعیدن وارد مری شده و قبل از روده شروع به جذب و اثربخشی می کند و اثربخشی سریع تری دارد. این قرص برای سردردهای میگرنی استفاده می شود و در سردردهای میگرنی، رساندن سریع دارو به سیستم گردش خون و تأثیر زودهنگام، اهمیت زیادی دارد. 

کپسول های استراموکس هم در بخش مغز و اعصاب و برای بیماران بیش فعالی مورد استفاده قرار می گیرد. این کپسول نخستین داروی غیر محرک است و داروهای قبلی در دسته بندی داروهای محرک بودند که امکان سوءاستفاده از آنها وجود داشت. استراموکس نخستین داروی بدون محرک و مورد تأیید اف دی ای (FDA) آمریکاست و پزشکان هم آن را در نسخه های خود تجویز می کنند و از اثرگذاری آن رضایت دارند.

محصولات ما براساس نیازهای جامعه پزشکان بوده و تولیدات ما با نیازها هماهنگ هستند. ما برای تولید و معرفی داروهای جدید، تیم پزشکی تشکیل داده ایم که با جامعه پزشکان ارتباط تنگاتنگ دارند و در سمینارهای بزرگ دارویی در جهان شرکت می کنند.

این تیم پس از شناسایی محصول و براساس نیازسنجی که در کمیته تخصصی شرکت انجام می شود، در نهایت در واحد طرح و توسعه معرفی و به پروسه تولید می رسد. استراتژی ما این است که در زمینه تولید دارو، نیاز حتی یک نفر را هم نادیده نمی گیریم و کیفیت زندگی و طول عمر حتی یک نفر هم برای ما باارزش و دارای توجیه است.

عضو هیأت‌مدیره شرکت تدبیر کالای جم

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی