دوشنبه, 06 دی 1395 - 13:30

بازی هایی که فیلم شدند

سال ها قبل، علاقه مندان به مطالعه بسیار پرتعداد تر از اکنون بودند. مدتی بعد تعداد افرادی که افزون بر مطالعه به مشاهده فیلم تمایل داشتند افزایش یافت. اما این روزها بسیاری از کاربران بازی های رایانه ای دوست دارند نسخه فیلم یا کتاب مرتبط با بازی مورد علاقه خود را نیز امتحان کنند.

برخی از بازی های اقتباسی که از روی یک فیلم یا کتاب مشهور ساخته شده اند، نسبت به سایر نسخه ها، از اقبال بالاتری بین کاربران برخوردار هستند. اما جالب تر از همه اینها فیلم هایی هستند که با الهام از بازی ها ساخته شده اند. در ادامه مطلب به معرفی تعدادی از این بازی ها می پردازیم.


 
HITMAN: AGENT 47

یکی از فیلم های محبوب جاسوسی/پلیسی که در زمان اکران خود با فروش قابل قبولی همراه بود، سری فیلم های هیتمن بود. این فیلم که با هنرنمایی بازیگرانی مثل روبرت فرند و زاکاری کوئینتو اکران شد، با الهام از یک بازی با همین نام ساخته شده است.

حتی موضوع فیلم و هسته اصلی داستان منطبق بر بازی مذکور طراحی شده است. داستان این بازی درباره قاتلی حرفه ای است که با کمک نوعی اصلاح ژنتیکی تبدیل به یک ماشین آدم کشی شده است. در نتیجه فضای این فیلم مانند نسخه اصلی این بازی ریتم و درون مایه ای نسبتا خشن دارد.

با همه اینها و با توجه به علاقه مخاطبان آمریکایی به فیلم های خشن و حادثه ای، این داستان که توسط کمپانی فاکس قرن 21 تبدیل به فیلم شد، جزو فیلم های خوش اقبال در گیشه بود.

 THE ANGRY BIRDS MOVIE

بازی انگری بردز یا همان پرندگان خشمگین مشهور که توسط کمپانی فنلاندی ravio ساخته شده است، جزو محبوب ترین بازی هایی است که در سطح جهان طرفدارانی پرشمار دارد. این بازی که طراحی ساده، اما شخصیت هایی محبوب دارد اخیرا تبدیل به فیلم شده است.

این فیلم که با بازی بازیگرانی مثل جاش گاد، پیتر دنکلیج و جیسون سودیکس ساخته شده، فیلمی جدید و محصول 2016 است. اگرچه به عقیده برخی از بازیکنان حرفه ای و متعصب سری بازی های انگری بردز، ساخت این فیلم اشتباه محسوب می شود، اما برخی دیگر نیز از این فیلم استقبال بالایی داشتند.

MORTAL KOMBAT

کمتر بازیکنی پیدا می شود که با سری بازی های اکشن کمبت آشنا نباشد. این بازی که توسط کمپانیNetherRealm Studio ساخته شده است، در زمان ارائه خود تا حد زیادی محکوم به خشونت بیش از حد و افزایش روحیه خشن بین مخاطبان بود.

مدتی بعد از آنکه این بازی مورد توجه مخاطبان پرتعداد و جهانی قرار گرفت، نسخه سینمایی این بازی نیز، به مخاطبان بین المللی عرضه شد. بازیگران اصلی این فیلم، کریستوفر لمبرت و رابین شو بودند و موفقیت قسمت اول این فیلم در گیشه منجر به ساخت قسمت دوم آن شد.
 
FAR CRY

یکی از بازی های حادثه ای و اکشن که فضایی مبتنی بر تیراندازی و خشونت دارد، بازی far cry است؛ این بازی جزو سری بازی هایی طبقه بندی می شود که پرداخت مناسبی در حوزه طراحی، فضاسازی، موسیقی و. . . دارد. این بازی تا 30 اکتبر 2014 بیش از 10 میلیون نسخه فروش داشته و جزو بازی های پرطرفدار محسوب می شود.

نسخه فیلم این بازی، تلفیقی از موضوع بازی و فیلم نامه ای است که توسط کارگردان فیلم تایید شده است. داستان فیلم براساس ماجرای گرفتاری عده ای خبرنگار در یک جزیره تدوین شده و صحنه های خشن پرتعدادی دارد؛ صحنه هایی که این فیلم را در درجه R (خشونت بالا) قرار می دهد. با این وجود نمی توان میزان فروش این فیلم را چندان قابل توجه ارزیابی کرد.

ARA CROFT TOMB RAIDER

بازی مهاجمین مقبره از بازی هایی است که به تعبیر برخی از افراد، نسخه فیلم آن جذاب تر از نسخه بازی از کار درآمده است. به تعبیر برخی از کارشناسان صنعت فیلمسازی، اقبال قابل توجه فیلم مهاجمین مقبره بی ارتباط با حضور ستاره سینما؛ آنجلینا جولی در فیلم نبود.

در این فیلم آنجلینا جولی نقش اصلی (لارا) را بازی می کند. جالب اینکه همزمان با اکران قسمت های اول و دوم فیلم مهاجمین مقبره نرخ فروش نسخه های مختلف این بازی افزایشی قابل توجه داشت. این موضوع نشان می دهد تعامل بین صنعت سینما و بازی گاه تا چه حد پولساز و مثبت خواهد بود.

ارتباط با نویسنده: [email protected]

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی