سه شنبه, 14 دی 1395 - 14:00

کاهش تولید 10درصدی آیفون در سال 2017 / اپل در دست بازسازی است

فرصت امروز: براساس گزارش های منتشر شده، شرکت اپل قصد دارد در سال جدید، میزان تولیدات خود را تا 10درصد کاهش دهد. اهمیت این خبر از این جهت است؛ این نخستین بار است که شرکت اپل حجم تولیدات خود را کاهش می دهد.

خبرها حکایت از آن دارند که این کاهش حجم تولیدات در طول دوره سه ماهه اول سال 2017 رخ خواهد داد. پیش بینی می شود این کاهش حجم تولیدات بی ارتباط با دورخیز اپل برای افزایش کیفیت تولیدات خود در سال آتی نباشد. ارتقای سطح کیفی محصولات در دست ارائه ای مثل آیفون 8 از مواردی است که می تواند پس از کاهش حجم تولیدات آیفون به وقوع بپیوندد. 

درواقع به تعبیر برخی از کارشناسان، کاهش حجم تولیدات با صرفه جویی در هزینه ها و افزایش کیفیت محصولات مرتبط خواهد بود. اما از سوی دیگر، برخی از کارشناسان حوزه بورس معتقدند کاهش حجم تولیدات آیفون با احتمال کاهش ارزش سهام شرکت اپل همراه خواهد شد.

اما با همه اینها، به نظر می رسد کاهش ارزش سهام موضوعی نیست که مورد توجه مدیران ارشد اپل باشد و این شرکت تمرکز مالی و عملی خود را روی تولیدات آتی خود متمرکز کرده است. بر همین اساس است که پیش بینی می شود سال 2017 سالی سخت با نبردی تنگاتنگ بین شرکت های سامسونگ و اپل خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی