شنبه, 03 آبان 1393 - 09:54

اسیدپاشی، از منظر فعالان اقتصادی

اگر تنها و تنها از منظر اقتصاد به ماجرای اسیدپاشی نگاه کنیم، تردید نخواهیم کرد که این موضوع می‌تواند خسارت‌های جبران‌ناپذیری به روند سامان‌یافتن وضعیت اقتصادی کشور و شروع رونق اقتصادی بزند. امنیت اجتماعی زمینه و بستر هرگونه پیشرفت و بهبود اوضاع اقتصادی است و نشانه‌گرفتن امنیت اجتماعی از طرف هر فرد یا دسته‌ای که باشد مصداق روشن تروریسم است.

تکرار این ماجرا در اصفهان ناخودآگاه موضوع توریسم و گردشگری را تداعی می‌کند. اصفهان یکی از مقاصد اصلی گردشگران داخلی و خارجی است و مردمان بسیاری در این شهر از راه فروش کالا و ارائه خدمات به گردشگران روزگار می‌گذرانند. بروز اتفاقاتی چون اسیدپاشی نه تنها در کوتاه‌مدت باعث صدمه دیدن کسب‌و‌کار هموطنان ما در این شهر می‌شود، بلکه با خدشه‌دار شدن چهره مردم مهمان‌دوست این شهر تاثیرات منفی طولانی‌مدتی بر اقتصادهای مبتنی بر گردشگری خواهد داشت.

کارتون بزرگمهر حسین پور درباره اسیدپاشی

محکوم شدن این عمل از سوی اشخاص و نهادهای مختلف، نکته مثبتی بود که محلی برای فرار مرتکبان این جنایت به پناهگاه مسائل اعتقادی باقی نگذارد. درست آن است که حکومت بر سر موضوع امنیت اجتماعی و تروریسم با کسی شوخی ندارد و اجازه بهره‌گیری از توجیهات ناچسب و غیرقابل قبول را به احدی نمی‌دهد. بررسی دقیق زمینه‌های بروز چنین فجایعی و برخورد قدرتمندانه و بدون تسامح با همه به خطراندازندگان جان و سلامت مردم خواست ویژه فعالان اقتصادی و نیاز عمومی آحاد مردم است.

* عضو شورای سردبیری روزنامه «فرصت امروز»

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی