پنج شنبه, 28 بهمن 1395 - 06:45

ابراز نگرانی شرکت های فناوری چین از تحریم های ضد ایرانی دولت آمریکا

شرکت چینی زد تی ای که در زمینه تجهیزات مخابراتی فعال است هشدار داد که انتظار دارد تبعات ناشی از متهم شدن به نقض تحریم های آمریکا علیه ایران، بر نتایج مالی این کشور تاثیر بگذارد.

به گزارش تسنیم، شرکت چینی زد تی ای که در زمینه تجهیزات مخابراتی فعال است روز سه شنبه هشدار داد که انتظار دارد تبعات ناشی از متهم شدن به نقض تحریم های آمریکا علیه ایران، بر نتایج مالی این کشور تاثیر بگذارد.

دولت آمریکا در ماه مارس به دلیل نقض ادعایی تحریم ها، شرکت زد تی ای را با اعمال برخی از شدیدترین محدودیت های صادراتی به آمریکا تحریم کرد. از آن زمان تاکنون دولت آمریکا با اجرای معافیت های موقتی، از اجرای این تحریم ها خودداری کرده است. زمان این معافیت ها قرار است بعد از 27 فوریه منقضی شود.

زد تی ای در اظهاریه ای به بورس شنژن نوشت:  «شرکت به شکلی فعالانه در حال همکاری و مکاتبه با وزارتخانه های دولتی مرتبط با آمریکاست تا تحقیقات به نتیجه برسد. نتیجه مصالحه هنوز مشخص نیست اما احتمالا تاثیر قابل توجهی بر شرایط مالی و نتایج عملیات شرکت خواهد داشت.»

اگر مصالحه ای بین این شرکت با مقامات آمریکایی صورت نگیرد یا معافیت از اجرای تحریم ها تا قبل از انقضای معافیت قبلی تمدید نشود، عرضه کنندگان آمریکایی از همکاری با شرکت زد تی ای ممنوع خواهند شد که این می تواند بخش عمده ای از زنجیره تامین تجهیزات این شرکت چینی را با مشکل مواجه کند. زدتی ای حدود یک سوم تجهیزات خود را از شرکت های آمریکایی تامین می کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی