چهارشنبه, 01 مهر 1394 - 03:10

فرصت‌های سرمایه‌گذاری آذربایجان‌شرقی در صنعت نساجی، چرم و کفش

استان آذربایجان‌شرقی به‌عنوان یکی از استان‌های موفق در زمینه سرمایه‌گذاری و تولید شناخته می‌شود اما به نظر مسئولان این استان معتقدند تبریز همچنان فرصت‌های بسیاری برای سرمایه‌گذاری دارد، به‌گونه‌ای که عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تبریز عنوان کرده است: در استان تبریز پتانسیل سرمایه‌گذاری در زمینه چرم و کفش، نساجی، قطعات خودرو، حمل‌ونقل و فرآورده‌های معدنی به خوبی وجود دارد.

2423512425235414214252235

رضا کامی درباره فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این استان با بیان اینکه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و همچنین جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی باید به دو صورت سراسری و منطقه‌ای مورد بررسی قرار گیرد، توضیح داد: پس از بررسی این موضوع در سطح کشوری باید توانمندی‌ها را به‌صورت منطقه‌ای تعریف و براساس این توانمندی‌ها تقسیم وظایف شده و سرمایه‌گذاران را راهی مناطقی کرد که بهترین شرایط را برای پیشبرد کار دارد. استان تبریز یک استان تولیدی با امکانات متعدد است. در این استان با توجه به تعدد و فراوانی فرآورده‌های معدنی و امکان داشتن تولیدات مختلف می‌توان پروژه‌های گوناگونی را تعریف کرد. علاوه بر موضوعات مختلف بخش‌های خدماتی نیز در این استان قوی و توانمند است. به‌طور مثال استان تبریز در زمینه حمل‌ونقل و ترانزیت از مزیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به تولید قطعات خودرو در این استان، بیان کرد: کارخانه‌های تولید قطعات خودرو در این استان پتانسیل بالایی برای جذب سرمایه‌گذاری دارد. همچنین صنایع سنگین مثل ماشین‌سازی نیز امکان سرمایه‌گذاری بسیار بالایی را فراهم کرده‌است. به گزارش اقتصاد نیوز، کامی با بیان اینکه نوسازی این صنایع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، گفت: باید برای نوسازی این صنایع به شکل‌های مختلف سرمایه‌گذار جذب کرد.

عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تبریز در پایان به مزیت‌‌های این استان در صنعت نساجی، چرم و کفش برای جذب سرمایه‌گذار اشاره کرد و گفت: تبریز بزرگ‌ترین شهرک چرم‌سازی در کشور را دارد که با جذب سرمایه‌گذار می‌توان کالاهایی را با هدف صادرات به بازار منطقه تولید کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی