پنج شنبه, 20 مهر 1396 - 08:20

استاندار قزوین / اتاق بازرگانی در بهبود فضای کسب و کار نقش اساسی دارد

استاندار قزوین گفت که اتاق بازرگانی به عنوان پارلمان بخش خصوصی نقش مهمی در شناسایی و حل موانع تولید و رونق و بهبود فضای کسب و کار در استان دارد.

به گزارش مهر، سی و ششمین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان قزوین با حضور استاندار، مدیران اجرایی و فعالان بخش خصوصی روز چهارشنبه در استانداری برگزار شد.

عبدالمحمد زاهدی در این جلسه گفت: بخش خصوصی به منظور شناسایی و معرفی مسائل و مشکلات بخش های مختلف اقتصادی باید برای مدیران نقش مشاور را داشته باشد.

زاهدی افزود: یکی از ضعف های مدیران این است که فکر می کنند همه چیز را می دانند درحالی که افرادی که در عرصه تولید و کار و عمل ظاهر شده اند بیش از ما به مسائل مختلف اشراف دارند و به تجربه و نظر کارشناسی آنها نیازمندیم.

وی بخش خصوصی و اتاق بازرگانی را از گروه های موثر برای ارائه نظرهای کارشناسی به مدیران دانست و گفت: این مجموعه را به عنوان پارلمان بخش خصوصی می شناسیم و سرمایه فکری و فنی بخش خصوصی بیش از سرمایه مالی آن ارزش دارد بنابراین مدیران باید از این ظرفیت نهفته به خوبی استفاده کنند.

زاهدی یادآور شد: شناسایی و تحلیل مشکلات واحدهای تولیدی موجود و ارائه راهکار برای حل آنها، دادن مشورت به مدیران، ارائه خدمات آموزشی به فعالان اقتصادی و دادن اطلاعات در زمینه بازار کار و وضعیت صنعت از مواردی است که اتاق بازرگانی به عنوان مهم ترین تشکل بخش خصوصی می تواند در آنها نقش آفرین باشد.

وی اظهار داشت: با شناسایی شرایط بهبود محیط کسب و کار استان درخواست می کنیم ارائه آمار و اطلاعات اقتصادی استان استخراج شده و در اختیار قرار گیرد تا بتوانیم برای آنها برنامه ریزی کنیم.

در این نشست علیرضا کشاورز قاسمی، رئیس اتاق بازرگانی قزوین ضمن اشاره به کسب رتبه نخست کشوری توسط شورای گفت وگوی قزوین در سال جاری از نظر نوع مصوبات گزارشی از فعالیت شورا ارائه کرد.

در ادامه منوچهر حبیبی، معاون امور اقتصادی استانداری قزوین ضمن ارائه گزارشی از جلسات شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی گفت: حضور پرنگ و موثر اتاق بازرگانی در تمامی جلسات اقتصادی استان موجب شده بسیاری از موانع کسب و کار با اظهار نظرهای کارشناسی پارلمان بخش خصوصی استان به نتیجه برسد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

روابط عمومی : 88938410-021

social@Forsatnet.ir

شبکه های اجتماعی فرصت امروز