چهارشنبه, 19 مهر 1396 - 10:36

رئیس جهاددانشگاهی دانشگاه هنر / ترکیب هنر و خلاقیت ایرانی به ایجاد رونق کسب و کار می انجامد

رئیس جهاددانشگاهی هنر گفت: فراگیری رشته های هنری اگر با نوآوری و خلاقیت ایرانی همراه شود، می تواند باعث رونق کسب و کار، توسعه کارآفرینی و رفع مشکل اشتغال جوانان شود.

به گزارش ایسنا، بهزاد رشیدی رئیس جهاددانشگاهی هنر در آستانه شروع سال تحصیلی جدید و رونمایی از دوره های آموزشی ترم پاییز این واحد، ضمن بیان این مطلب گفت: ظرفیت رشته های هنری در خود اشتغالی و ایجاد کسب و کار و توسعه کارآفرینی در کشور بسیار بالا است، اما متاسفانه استفاده چندانی از این قابلیت نمی شود.

وی افزود: هر روز ادعا می کنیم که «هنر نزد ایرانیان است و بس» و همواره به وجود هنرمندان و هنر ایرانی در دوره های گذشته افتخار می کنیم، اما شرایط رشد و توسعه هنر به ویژه هنرهای اصیل ایرانی را فراهم نمی کنیم و تلاش ویژه ای برای فراگیری فردی رشته های هنری نیز نداریم.

بهزاد رشیدی با طرح این سوال که واقعا چرا نباید هر ایرانی حداقل در یک رشته هنری مهارت داشته باشد، اعلام کرد: از ابتدای ترم پاییز مرکز هنرهای تخصصی کاربردی جهاد دانشگاهی هنر کمپینی با عنوان «من هنرمند هستم» به راه انداخته تا با این روش توجه جامعه را به مسئله آموزش تخصصی هنر و ترویج فراگیری رشته های هنری جلب کند. این مرکز در تلاش است موضوع فراگیری هنر و اینکه هر ایرانی یک رشته هنری بیاموزد را در جامعه نهادینه سازد.

رئیس جهاد دانشگاهی هنر ادامه داد: مرکز آموزش های تخصصی کاربردی این واحد در حال حاضر زیرساخت ها و امکانات آموزشی مورد نیاز برای فراگیری رشته های هنری را فراهم کرده و استادان مجرب، جوان و خلاقی را در رشته های مختلف هنری به کار گیری کرده و آماده خدمات دهی به اقشار مختلف در زمینه آموزش و فراگیری رشته های هنری تخصصی و کاربردی است.

وی گفت: اشتغال فقط استخدام در مراکز و ادارات دولتی نیست و ظرفیت این مراکز نیز برای اشتغال بسیار محدود است. ما معتقدیم جوانان جویای کار می توانند با کسب مهارت ها و دانش در یکی از رشته های هنری و با داشتن قدری خلاقیت و نوآوری، به راحتی جذب بازار کار شده یا کسب و کاری برای خود ایجاد کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

روابط عمومی : 88938410-021

social@Forsatnet.ir

شبکه های اجتماعی فرصت امروز