سه شنبه, 18 مهر 1396 - 10:02

شافعی در دیدار با نهاوندیان / قانون بهبود محیط کسب و کار روی زمین ماند

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران از دولت خواست تا قانون بهبود مستمر محیط کسب وکار را اجرا کند.

به گزارش مهر به نقل از صدا و سیما، هیأت رییسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و رؤسای اتاق های سراسر کشور با معاون اقتصادی رئیس جمهور دیدار کردند. در این نشست ضمن اشاره به مشکلات بخش خصوصی، بر لزوم حفظ انسجام و اتحاد فعالان اقتصادی در سراسر کشور تاکید شد.

غلامحسین شافعی در این نشست با نگاه به حل وفصل مشکلاتی که دولت یازدهم در آغاز کار با آنها مواجه بود، گفت: در این شرایط که بسیاری از مشکلات حل شده  است، انتظار می رود دولت دوازدهم متفاوت از آنچه در دولت قبل انجام داد، حرکت کند.

وی ادامه داد: در سال اول دولت یازدهم در کنفرانس اقتصاد ایران موضوعی را مطرح کردیم که متاسفانه به نتیجه نرسید؛ اجرای قانون بهبود مستمر محیط کسب وکار مسئله ای است که بارها از سوی بخش خصوصی مورد تاکید قرار گرفته، اما همچنان روی زمین مانده است.

رئیس پارلمان بخش خصوصی کشور تصریح کرد: در صورتی می توان به اجرای این قانون امید داشت که متولی برای آن در نظر بگیریم. این متولی باید اتصال بدون فصلی با رییس جمهور داشته باشد که بخش خصوصی، معاون اول رئیس جمهور را متولی خوبی برای اجرای این قانون می داند.

رئیس اتاق ایران اجرای سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی و واگذاری تصدی گری ها از دولت را خواستار شد و گفت: از آنجا که این مسئله بارها از سوی رهبری مورد تاکید قرار گرفته است و دولت نیز به آن اذعان دارد، باید این قانون به بهترین شکل عملیاتی شود و در این مورد اقدام متفاوتی صورت گیرد، چون کارهای گذشته توفیقی نداشته است.

شافعی تصریح کرد: البته بخش خصوصی معتقد است که اراده ای برای توانمندسازی بخش غیردولتی وجود ندارد و حرف هایی هم که از سوی هیأت دولت زده می شود از روی اعتقاد و باور قلبی نیست چون در عمل تغییری دیده نمی شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

روابط عمومی : 88938410-021

social@Forsatnet.ir

شبکه های اجتماعی فرصت امروز