پنج شنبه, 23 شهریور 1396 - 10:18

مدیرانی را استخدام کنید که توانایی جذب نیروهای با استعداد دارند

یکی از فاکتورهای مهم استخدام مدیر برای سازمان، قدرت آنها در انتخاب و جذب بهترین نیروهای کاری و تشکیل تیم است. لو ادلر، مشاور کسب و کار و مدیرعامل شرکت مشاوره استخدام Adler، در مقاله اخیر خود نکته اساسی در استخدام مدیران کارآمد را شرح می دهد.

به گزارش زومیت، من در حال حاضر مشاور استخدامی شرکتی هستم که قصد دارد تعدادی مدیر سطح سوم جذب کند. مدیران این شرکت برای جذب افراد روی کارایی آنها در شغل های قبلی تأکید دارند. لیست مهارت ها و تجربیات این نامزدهای استخدام برای مدیران مهم نیست و تنها کارایی در پروژه های و وظایف گذشته باید مورد بررسی قرار بگیرد.

من برای مشاوره بهتر به مدیران این شرکت، داستان نخستین تجربه مدیریتی خودم را برای آنها تعریف کردم. زمانی که برای نخستین بار در سن ۲۶ سالگی یک وظیفه مدیریتی در کارخانه خودروسازی داشتم، روزی مدیر ارشد من درخواست کرد که برای تشکیل جلسات استخدامی همراه او به مأموریت بروم. وقتی قبول نکردم و کارهای زیاد روزانه خود را به او یادآوری کردم، با پاسخی روبه رو شدم که هنوز به عنوان یک درس به یاد دارم:

استخدام افراد بااستعداد، مهم ترین وظیفه ای است که داریم. تمام وظایف دیگر را می توانیم به تعویق بیندازیم.

من به این نصیحت او گوش کردم و جلسات استخدامی ما موفق بود و چند نیروی عالی جذب کردیم که همگی امروز مدیرعامل یا معاون عملیاتی شرکت های معتبر هستند. در آن روز وظایف دیگر را نیز تا آخر وقت انجام دادم. مدیران دیگر از ناقص بودن کارم شکایت داشتند که با توضیح دلیل، آنها را قانع کردیم.

در سال های بعدی کار متوجه شدم که استخدام افراد بااستعداد برای دیگر شرکت ها، نه تنها برای آنها مفید بوده، بلکه روند کاری خودم را نیز پیشرفت داده است. در طول این سال ها یاد گرفتم که در زمان استخدام مدیران، تجربه های قبلی آنها در مورد استخدام و تشکیل تیم را جویا شوم. از آنها بپرسم که چگونه یک تیم را تشکیل داده و در راه رسیدن به اهداف چگونه میان کارمندان تعادل برقرار کرده اند.

همیشه به یاد داشته باشید که استخدام مدیران خوب، نقشی اساسی در جذب نیروهای بعدی دارد. متأسفانه در اکثر شرکت ها این مورد نادیده گرفته می شود یا وظیفه آن تنها به بخش تأمین نیروی انسانی محول می شود. استخدام مدیران باید براساس مهارت جذب نیرو، نتایج کارایی تیم های آن ها، میزان رضایت افراد استخدام شده توسط این مدیران، بازگشت و سود مالی کارکرد تیم ها و در نهایت میزان ارتقای نیروهای استخدام  شده در طول سال های متمادی باشد. متأسفانه در بسیاری از سازمان ها، مدیران براساس مهارت های فردی استخدام  می شوند و توانایی مدیریتی آنها مورد سنجش قرار نمی گیرد.

در نهایت، باید به این نکته اشاره کرد که اگر مدیری توانایی و سابقه جذب نیرو ندارد، نباید در هیچ پستی مرتبط با استخدام افراد به کار گرفته شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

روابط عمومی : 88938410-021

social@Forsatnet.ir

شبکه های اجتماعی فرصت امروز