پنج شنبه, 23 شهریور 1396 - 09:00

پس از اپل، سامسونگ بیشترین سود را از آیفون 10 خواهد برد

به نظر می رسد که کسب وکار تولید نمایشگر های سامسونگ با تأمین پنل های OLED مورد نیاز iPhone X به سود هنگفتی دست خواهد یافت.

اپل سه شنبه شب از گوشی هوشمند پرچمدار خود با نام آیفون ۱۰ رونمایی کرد. کوپرتینونشین ها آیفون ۱۰ را آینده گوشی های هوشمند می دانند. درحالی که هنوز نمی توان در خصوص صحت و سقم ادعای اپل به صورت قطعی اظهار نظر کرد، اما چنانچه iPhone X به محصولی موفق در بازار رقابتی  گوشی های هوشمند بدل شود، سامسونگ نیز از این موضوع سود خواهد برد.

به گزارش زومیت، آیفون ۱۰ نخستین گوشی هوشمندی است که اپل با نمایشگر OLED رونمایی کرده است. با وجود آنکه کوپرتینونشین ها از نمایشگر آیفون ۱۰ با نام «سوپر رتینا» یاد می کنند، اما سامسونگ وظیفه تأمین پنل های OLED مورد نیاز برای این گوشی را بر عهده دارد، هرچند اپل هیچ اشاره ای به این موضوع در طول مراسم شب گذشته نکرد.

البته باید خاطرنشان کنیم که در حقیقت اپل در این خصوص حق انتخابی ندارد. سامسونگ تنها تأمین  کننده ای است که توانایی تولید پنل های با کیفیت بالای مورد نیاز اپل را دارد. کره ای ها ۸۹درصد از بازار نمایشگرهای OLED را در اختیار دارند. از این رو اپل تنها قادر به تأمین پنل های OLED مورد نیاز برای آیفون ۱۰ از جانب اصلی ترین رقیب خود در بازار گوشی های هوشمند است.

گزارش های اخیر حکایت از آن دارند که سامسونگ برای هر پنل OLED برچسب قیمتی ۱۲۰ تا ۱۳۰ دلار را انتخاب کرده است و در حقیقت موضع قدرتمند این شرکت در بازار پنل هایOLED، آزادی عمل زیادی در اختیار آن قرار می دهد. براساس پیش بینی  تحلیلگران، اپل در سال جاری میلیون ها دستگاه آیفون ۱۰ به فروش خواهد رساند و در این بین، کسب وکار پنل های OLED سامسونگ نیز سوددهی بسیار بالایی تجربه خواهد کرد.

به نظر می رسد که اپل طی چند سال آینده ناچار به سفارش تولید پنل های OLED مورد نیاز خود به سامسونگ خواهد بود، چرا که در حال حاضر هیچ کدام از تأمین  کنندگان قادر به برآورد پیش نیازهای اپل نیستند و ژاپن دیسپلی که بیش از ۵۰درصد پنل های LCD آیفون  ها را تأمین می کند، احتمالا تا سال ۲۰۱۹ قادر به تولید انبوه پنل  OLED نخواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

روابط عمومی : 88938410-021

social@Forsatnet.ir

شبکه های اجتماعی فرصت امروز