شنبه, 28 مرداد 1396 - 10:40

دل و اپل، پیشرو در فروش لپ تاپ در سه ماهه دوم ۲۰۱۷

براساس آمار فروش لپ تاپ  در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷، کمپانی های دل و اپل بیشترین میزان فروش این محصولات را در مقایسه با دیگر شرکت ها داشته اند.

اپل به لطف عرضه نسخه بهبودیافته مک بوک ۱۲اینچی، فروش بسیار موفقی در بازار لپ تاپ در سه ماهه دوم امسال تجربه کرده است. این شرکت بین ماه های آوریل و ژوئن، تقریباً ۳.۹۸ میلیون دستگاه لپ تاپ به فروش رسانده که در مقایسه با سه ماهه دوم سال گذشته، رشدی ۱۷.۱ درصدی محسوب می شود.

به گزارش زومیت، از نظر فروش جهانی لپ تاپ، اپل اکنون پشت سر ایسوس در جایگاه پنجم قرار می گیرد. در نخستین سه ماهه سال ۲۰۱۷، ایسوس موفق به کسب سهم ۹.۷ درصدی از بازار لپ تاپ شد و در طرف مقابل، اپل سهمی ۹درصدی به دست آورد. این ارقام، این دو شرکت را در رقابتی نزدیک با یکدیگر قرار می دهد.

براساس تحلیلی از مؤسسه ترندفورس، اپل در سه ماهه سوم ۲۰۱۷ نیز به موفقیت خود ادامه خواهد داد و رشد قابل توجهی کسب خواهد کرد. تمرکز این شرکت بر خط تولید مک بوک پرو، احتمالا به اپل این امکان را می دهد تا مجموع فروش خود را دورقمی کند که در این صورت، احتمال کنار زدن ایسوس برای این شرکت فراهم خواهد شد.

در این میان، کمپانی دل موفق به شکست دادن هر دو کمپانی اپل و ایسوس شده و جایگاه سوم را برای خود تصاحب کرده است. براساس گزارش وب سایت MacRumors، دل با رشدی ۲۱.۳ درصدی، در میان شش کمپانی برتر دیگر، بیشترین افزایش فروش را در مقایسه با سه ماهه دوم سال گذشته داشته است.

مجموع فروش جهانی لپ تاپ در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷، با ۳۹.۹۶ میلیون دستگاه، در مقایسه با سه ماهه اول، ۵.۷ درصد و در مقایسه با سه ماهه دوم سال سال ۲۰۱۶، ۳.۶ درصد افزایش داشته است. دو دلیل اصلی این افزایش فروش، عرضه محصولات جدید در این بازه و فروش بسیار موفق لپ تاپ ها در ایالات متحده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

روابط عمومی : 88938410-021

social@Forsatnet.ir

شبکه های اجتماعی فرصت امروز