چهارشنبه, 25 مرداد 1396 - 16:33

تاسیس کارخانه ای در پارک کسب وکار برای تولید انبوه نانوذرات

یک شرکت نوپای کانادایی، برای تولید نانوذرات پلی ساکاریدی خود اقدام به خرید زمین وسیعی در پارک کسب و کار شهر گلف کرده است تا کارخانه خود را در آنجا بنا کند. این شرکت سرمایه خود را به 12 میلیون دلار افزایش داده است.

میرکسوس بیوتکنولوژیز  (Mirexus Biotechnologies) در سال 2010 در شهر گلف ایالت اونتاریو کانادا با هدف تجاری سازی نانوذرات تاسیس شده است. فناوری نانوذراتی که این شرکت به دنبال تجاری سازی آن است، به صورت اتفاقی در دانشگاه گلف کشف شد.

میرکسوس اخیرا اقدام به خرید زمینی به مساحت 17500 مترمربع در پارک کسب و کار هانلون کریک کرده تا فعالیت های خود را رشد دهد.

این شرکت توسط جان داتچر، استاد رشته فیزیک دانشگاه گلف، تاسیس شد تا نانوذراتی موسوم به فیتوسفریکس (PhytoSpherix) را تجاری سازی کند. این نانوذرات در حوزه های مختلف از لوازم آرایشی گرفته تا کرم های ضدآفتاب و تراشه های کامپیوتری مورد استفاده قرار می گیرند.

این فناوری جدید با استفاده از نانوذرات پلی ساکاریدی ساخته شده که دارای پتانسیل استفاده در حوزه های پزشکی، رهاسازی دارو و ایمپلنت های مغزی است.

میرکسوس در حال حاضر دفتری در شهر درایو سوث گیت دارد و اخیرا اعلام کرده که سرمایه خود را به 12میلیون دلار رسانده تا کارخانه تولید فیتوسفریکس را راه اندازی کند. این بودجه می تواند حداقل تا سه سال عملیات توسعه ای این شرکت را پوشش دهد.

مایور کام گوتیر می گوید: «ما بسیار خوشحالیم که میرکسوس کسب و کار خود را در گلف توسعه می دهد. آنها کار خود را در اینجا شروع کردند و ارزش افزوده ای برای این شهر داشته اند. ما بسیار مشتاقیم که این نوع فرصت ها در گلف ایجاد شود و صنعت زیست فناوری در این منطقه رشد کند.»

دریک تامسون، از مدیران شهر گلف می گوید: «ما از طریق پیشگامی توسعه کسب و کار گلف موفق شده ایم شرکت های نوآوری نظیر میرکسوس را جذب و به آنها کمک کنیم تا در این شهر رشد کنند.»

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

روابط عمومی : 88938410-021

social@Forsatnet.ir

شبکه های اجتماعی فرصت امروز