چهارشنبه, 25 مرداد 1396 - 09:52

گوگل برای باقی ماندن در iOS، 3 میلیارد دلار به اپل پرداخت می کند

گوگل برای حفظ موقعیت خود به عنوان موتور جست وجوی پیش فرض iOS، باید 3میلیارد دلار تا پایان سال مالی ۲۰۱۷ به اپل پرداخت کند.

به گزارش زومیت، یکی از مزایای استفاده از اکوسیستم گوگل، وجود سرویس های فوق العاده این شرکت در اکثر دستگاه های هوشمند جهان است. حتی اگر یک تبلت آی پد اپل بخرید، به راحتی می توانید از سرویس های موسیقی، فیلم، کتاب، مکان یابی و مرورگر گوگل استفاده کنید. به علاوه نه تنها آی پدها، بلکه تمام محصولات مبتنی بر سیستم عاملiOS، به طور پیش فرض از موتور جست وجوی گوگل استفاده می کنند.

طبق گزارشCNBC، گوگل در سال مالی ۲۰۱۷ بابت برگزیده شدن به عنوان موتور جست وجوی پیش فرض درiOS، باید 3میلیارد دلار به اپل پرداخت کند. این رقم در سال مالی ۲۰۱۴، یک میلیارد دلار بود. این قرارداد هزینه زیادی برای اپل ندارد و درصد قابل توجهی از سود سالانه این شرکت را به خود اختصاص می دهد.

طبق گزارش منتشرشده، 5درصد از کل سود عملیاتی سالانه اپل به این قرارداد مربوط می شود؛ به علاوه ۲۵درصد از افزایش درآمد اپل طی دو سال گذشته، مدیون این قرارداد است، اما این موضوع برای گوگل هم مزایای زیادی دارد. ۵۰درصد از درآمد جست وجو در دستگاه های موبایل، به دستگاه های مبتنی بر iOS مربوط می شود.

به جز کاربران حرفه ای، اکثر کاربران اهمیت زیادی نمی دهند که موتور جست وجوی آیفون شان گوگل باشد یا مایکروسافت، بنابراین با اینکه گوگل مبلغ زیادی برای این قرارداد پرداخت می کند، نبود این قرارداد ضربه مالی بیشتری به درآمد گوگل از جست وجو در گوشی های موبایل خواهد زد. به نظر می رسد که این قرارداد برای هر دو شرکت یک همکاری برد-برد محسوب می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

روابط عمومی : 88938410-021

social@Forsatnet.ir

شبکه های اجتماعی فرصت امروز