شنبه, 07 مرداد 1396 - 08:54

عادت های نادرستی که به مرور زمان شغل تان را به خطر می اندازد

فرصت امروز: 50 درصد کسب و کارها در پنج سال اول خود با شکست روبه رو می شوند. در مقابل، برخی از تجارت ها نیز با گذشت بیش از 10 سال روند خوبی داشته و موفق بوده اند. علت موفقیت این تجارت ها، عادات عاقلانه و موفقیت آمیزی هستند که در پیش گرفتند.

عادات نادرستی که به شکست شما در شغل تان می انجامند، عبارتند از:

نسبت به مبالغ کم در کسب و کار خود بی اهمیت نباشید 

من به شخصه به عنوان یک فروشنده تا به حال فروش اجناسی به ارزش یک دلارِ بسیاری داشتم. به هنگام فروختن اجناس مبالغ کمی که به دست می آوردم به چشمم نمی آمدند، اما در آخر روز شاهد آن بودم که مبالغ بسیاری از فروش های یک دلاری خود به دست آورده ام.

حتما مبلغی را به عنوان پس انداز کنار بگذارید

متاسفانه تعداد کمی از افراد مبالغی را برای پس انداز کنار می گذارند. بهتر است وقتی که کاری را شروع کردید، بدون توجه به مبلغ کلی که دریافت کردید، مقداری از آن را برای پس انداز خود کنار بگذارید. از این پول می توانید در فرصت های شغلی بهتر استفاده کنید.

جریان های درآمدی شغل خود را همواره ثابت نگه دارید

براساس تحقیقات انجام شده، یک فرد میلیونر 7 جریان درآمد دارد. درست است که  «تمرکز» کلید موفقیت در کسب و کار است، اما اکثر افراد آن را به اشتباه تعبیر کرده و راه ثابتی را برای شغل خود در نظر می گیرند. تمرکز به این معنا نیست که چشم های مان را روی فرصت های بهتر ببندیم. از موقعیت های خوب خود استفاده کنید و جریان درآمد شغل تان را به چندین شاخه تقسیم کنید.

مالیات های خود را کاهش دهید

راه های قانونی و مشخصی برای کاهش مالیات وجود دارند که اگر نسبت به آنها بی توجه باشیم، ضرر خواهیم کرد. متاسفانه اکثر صاحبان کسب و کار از وجود چنین راه هایی بی اطلاع  هستند، اما در واقع راه های قانونی بسیاری هستند که پرداخت مالیات های شما را به دولت کاهش می دهند.

برای خودتان نیز دستمزدی تعیین کنید 

شاید نیازی نباشد که لفظ دستمزد را به کار بریم، اما این حقیقت که شما صاحب کار خود هستید، بدین معنا نیست که پس از کسر حقوق کارمندان و هزینه های سرمایه، تمام درآمد را شخصی در نظر بگیرید. بهتر است برای فواصل منظم، مقدار مبلغی را به عنوان دستمزد برای خود در نظر بگیرید، این گونه به شغل خود احترام گذاشته اید.

کارآفرین

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

روابط عمومی : 88938410-021

social@Forsatnet.ir

شبکه های اجتماعی فرصت امروز