شنبه, 07 مرداد 1396 - 08:48

با افزایش قیمت سهام آمازون جف بزوس برای ساعاتی به ثروتمندترین شخص جهان تبدیل شد / جف بزوس و بیل گیتس شانه به شانه

به گزارش بلومبرگ، روز پنج شنبه با افزایش ارزش سهام کمپانی آمازون، جف بزوس بنیانگذار این شرکت با پشت سر گذاشتن بیل گیتس، به جایگاه ثروتمندترین شخص دنیا رسید، اما با اعلام گزارش مالی آمازون در سه ماهه دوم سال 2017 وی بار دیگر به رتبه دوم فهرست میلیاردهای بلومبرگ بازگشت.

به گزارش زومیت ارزش سهام غول خرده فروشی آنلاین دنیا در ساعت ۱۰:۱۰ پنج شنبه صبح به وقت محلی در نیویورک با افزایشی ۱.۳ درصدی به میزان ۱۰۶۵.۹۲ دلار رسیدو باعث صعود دارایی شخصی جف بزوس به میزان ۹۰.۹ میلیارد دلار در مقایسه با دارایی ۹۰.۷ میلیاردی بیل گیتس شد. اگر این مقدار تا زمان پایان کار بورس حفظ می شد، بزوس ۵۳ ساله و بنیانگذار آمازون جایگزین بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت و نفر اول فهرست میلیاردرهای بلومبرگ می شد که چنین نشد. گیتس ۶۱ ساله، از ماه می  ۲۰۱۳ تاکنون در رتبه اول این فهرست قرار داشته است.

آمازون روزگذشته گزارش مالی سه ماهه دوم را خود اعلام کرد. طبق این گزارش، این شرکت با ۳۸میلیارد دلار فروش، تنها موفق به کسب ۱۹۷میلیون دلار سود شده است که در مقایسه با سود ۸۵۷ میلیون دلاری سه ماهه دوم سال گذشته، کاهشی ۷۷درصدی به  حساب می آید. این کاهش قابل توجه، ناشی از سرمایه گذاری های جدی آمازون در کسب وکار خود است.

این گزارش به این معنی است که ثروت شخصی بزوس، با توجه به سهام ۸۰ میلیونی او در آمازون، به اندازه ا ی خواهد بود که منجر به بازگشت دوباره وی به صدر فهرست شود. بزوس همان روز گذشته، با پایان کار بورس، به جایگاه دوم بازگشت، اما گزارش مالی قوی آمازون، می توانست به حفظ جایگاه او کمک کند.

اکنون به لطف شکست گزارش مالی و کاهش ۲درصدی ارزش سهام این شرکت، بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت با مجموع ثروت شخصی ۹۰.۸ میلیارد دلار بار دیگر به جایگاه اول فهرست بلومبرگ بازگشت.  البته هیچ کس انتظار صدرنشینی بزوس را برای طولانی مدت نداشت، اما با وجود نوسانات پیوسته بازار و رشد مداوم هر دو شرکت آمازون و مایکروسافت، به احتمال زیاد این 2میلیاردر در ماه های پیش رو بار دیگر عناوین خود را با یکدیگر تعویض خواهند کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

روابط عمومی : 88938410-021

social@Forsatnet.ir

شبکه های اجتماعی فرصت امروز