دوشنبه, 29 خرداد 1396 - 15:30

فرصت بزرگ میلیاردی برای تسلا

فرصت امروز: تسلا در ابتدا به عنوان راه انداز فناوری پیشرفته  شناخته شده که تنها بر روی  ساخت خودروهای الکتریکی متمرکز بود و البته این شرکت هم اکنون به  دلایلی بیش از خودرو سازی شناخته شده است. گذشته از ارزش اقتصادی آن, این یک شرکت خودرو سازی برقی و مصرف انژی پایدار پانل های خورشیدی و ذخیره سازی انرژی از طریقPowerpacks)   وPowerwalls ) است و به نظر می رسد تسلا در حال انجام کاری مناسب با سه خط از کسب و کار با توجه به افزایش ارزش های خود است. 

در زمان نوشتن این مقاله , هر چند بازار تسلا 65.48 میلیارد دلار است و بی ام و.  حدود 61 میلیارد دلار است و این ارقام نشان می دهند که سود ناخالص تسلا 24 درصد است و در مقابل سود ناخالص بی ام و. 20 درصد می باشد. لازم به ذکر است چندین ماه پیش این شرکت قادر به رسیدن به  فورد و جنرال موتورز که  دو شرکت  خودرو سازی با ارزش آمریکا هستند,  بوده است.  با وجود این شاهکار,   دید گاه های که بیان می شود " تسلا کمی بالاتر از حد ارزش گذاری است".

آدام جوناس مورگان استنلی یک تحلیلگر برجسته  می گوید آرزو تسلا  تبدیل شدن به اپل یا آمازون بعدی  است. در این میان جوناس چیز های دیگری نیز افزود: از نظر آنان رویای ایلان ماسک برای تسلا دست یافتنی است  اما راه رسیدن به آن از طریق ماشین هایش و  سقف های خورشیدی یا powerwalls ها نیست. بلکه از طریق سنجش داده ها و محتوای آن هاست. او اشاره کرد که بیش از یک سال گذشت تا ایده تسلا به ذهن ایلان ماسک رسید.

 همانطور که CNBC گزارش کرده است, این واقعیت که تسلا بتواند داده ها را منتقل کند درست می باشد و تسلا از طریق خودروهایش این امکان را برای شرکت به وجود آورده که به تعمیر و نگهداری و ارتقا سیستم ها بپردازد. همچنین می توانند انواع داده ها را از جمله تشخیص و بازخورد محتوا  خدمات را نیز منتقل کنند واین موضوعی است که به طور بالقوه می تواند راه رسیدن به هدف نهایی را هموار تر کند. جوناس نیز طرحی را به اشتراک گذاشت که نشان می داد در بهترین حالت , سهام تسلا می تواند بالاتر از 511 دلار بالا برود و در بدترین حالت, ممکن است 175 دلار کاهش پیدا کند  در حال حاضر قیمت پایه آن 305 دلار می باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

روابط عمومی : 88938410-021

social@Forsatnet.ir

شبکه های اجتماعی فرصت امروز