پنج شنبه, 09 دی 1395 - 09:45

معاون رئیس جمهوری اعلام کرد / گردشگری راهی به تولید ثروت ملی

معاون رئیــس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: استفاده از جاذبه های فرهنگی و گردشگری استان ها برای تولید ثروت ملی باید در دستور کار این سازمان قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، زهرا احمدی پور در نشست پیگیری برنامه ها و اقدامات سازمان میراث فرهنگی در حوزه اقتصاد مقاومتی با حضور معاونان سازمان، مدیران کل ستادی و استانی با اشاره به اهمیت بحث اقتصاد مقاومتی و پیگیری برنامه ها و اقدامات مربوط به آن، افزود: در بحث اقتصاد مقاومتی قرار است با رویکرد و سیاست دیگر و با تمرکز بر برنامه های متنوع برای برون رفت از مشکلاتی که اقتصاد ما دچار آن است، تلاش کنیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تاکید بر اینکه در بحث اقتصاد مقاومتی باید از تمامی ظرفیت ها و امکانات موجود استفاده کنیم، یادآور شد: با برنامه ریزی های سنتی امکان استفاده از ظرفیت ها وجود ندارد و ما باید با بهره گیری از یک برنامه راهبردی در راستای مقاوم شدن اقتصاد کشور حرکت کنیم.

احمدی پور همچنین به ظرفیت های بسیار ویژه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حوزه اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: استفاده از ظرفیت دستگاه های دیگر برای ایجاد تحرک و پویایی بیشتر باید در دستور کار قرار گیرد.

وی تصریح کرد: در هزاره سوم، کالای فرهنگی و کالای گردشگری ثروت تولید می کند، ما در تمامی استان ها دارای جاذبه های فرهنگی، تاریخی، طبیعی و گردشگری هستیم که باید بیش از پیش در استفاده از آنها و تولید ثروت از این منابع تلاش کنیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تاکید بر ایجاد فروشگاه های زنجیره ای صنایع دستی در استان ها، افزود: رشد بوم گردی و همچنین مرمت آثار تاریخی در تمامی استان ها از جمله اولویت هایی است که باید با عزم جدی در دستور کار قرار گیرد.

احمدی پور به مدیران کل استان ها به منظور آمادگی هر چه بیشتر برای نوروز متفاوت، تاکیداتی داشت و اضافه کرد: باید با برنامه های متنوع و برنامه ریزی جدی در تمامی حوزه ها، نوروز 96 را به نوروزی متفاوت تبدیل کنیم.

در ادامه سعید شیرکوند معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان با اشاره به وظایف و مسئولیت های این سازمان در بحث اقتصاد مقاومتی، گفت: اقتصاد مقاومتی، اقتصاد شکوفا و رو به جلو با بهره گیری از حداکثر توان کشور است، همه دستگاه ها باید تمام پتانسیل و توان خود را برای استفاده بهینه از منابع و امکانات به کار بگیرند.

وی ادامه داد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سه پروژه، توسعه صنایع دستی و فرش، تدوین بسته حمایت از گردشگری و اجرای آن و همچنین ایجاد ظرفیت جدید هتلینگ در کشور، در بحث اقتصاد مقاومتی وظایفی دارد که این سه پروژه باید با برش استانی، برش زمانی و همچنین چگونگی تامین مالی این پروژه ها، برنامه های خود را تدوین و اجرا کند.

شیرکوند تصریح کرد: گزارش برنامه های سازمان میراث فرهنگی در این سه پروژه هر دو هفته یکبار به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که ریاست آن را معاون اول رئیس جمهوری بر عهده دارد، ارسال می شود.

در این جلسه مدیران استانی گزارشی از فعالیت های انجام شده، ظرفیت ها و مشکلات پیش روی استان خود را در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی به اطلاع رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رساندند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

روابط عمومی : 88938410-021

social@Forsatnet.ir

شبکه های اجتماعی فرصت امروز