پنج شنبه, 23 دی 1395 - 15:15

ارزش 226.8 میلیارد دلاری صنعت شیرینی تا سال 2020

صنعت شیرینی پزی و قنادی یکی از صنایع پویا در بازارهای جهانی امروز محسوب می شود که طیف متنوعی از محصولات را تولید می کند، انواع شیرینی های خشک و تر، کیک و کلوچه ها، اقسام مختلف شکلات و آدامس های گوناگون با طعم های مختلف از جمله محصولات اصلی صنعت قنادی در جهان به شمار می روند که هر یک سهم و اندازه قابل توجهی در این بازار داشته و خصوصا تنوع رنگ و طعم این محصولات، بازار شیرینی جهان را به بازاری پویا و رو به رشد تبدیل کرده است.

در این گزارش پس از تبیین جایگاه صنعت قنادی در بازارهای جهانی، چشم انداز این بازار را تا سال 2020 ترسیم کرده و ضمن معرفی مهم ترین محصولات این بازار جهانی، مهم ترین بازارهای جغرافیایی آن را نیز برخواهیم شمرد.

جایگاه صنعت قنادی در میان مصرف کنندگان امروز

تولید و معرفی محصولات جدید و متنوع در کنار توجه به نکات کاربردی این محصولات در ارتباط با سلامت افراد مصرف کننده، از جمله خصوصیات اصلی بازار جهانی قنادی در جهان به شمار می روند؛ به طوری که تولید محصولات بدون قند، کم کالری و دارای کیفیت بالا در دستور کار تولیدکنندگان این بازار قرار گرفته است.

علاوه بر این تغییر سبک زندگی در دنیای امروز نیز باعث تغییراتی در بازار قنادی جهان نیز شده است و این تغییرات هم در قسمت تولیدی این محصولات و هم در بخش بسته بندی دیده می شود؛ به این معنا که گرایش جامعه جهانی نسبت به مصرف غذاهای سالم تر و کم کالری تر، روند تولید صنعت قنادی را نیز به همین سمت و سو کشانده و بیشتر محصولات پرطرفدار این صنعت را تولیدات بدون قند و کم کالری تشیکل می دهند، از سویی کم شدن تعداد افراد خانواده و تک فرزند شدن اکثر خانواده ها نیز روی بسته بندی این محصولات تاثیر گذاشته و عموما بیشتر محصولات صنعت شکلات و شیرینی در قالب خدمات تک بسته ای ارائه می شوند، همچنین از سوی دیگر، با ورود زنان نیز در عرصه اجتماع و مشارکت آنان در نیروی کار جوامع، کاربرد میان وعده ای صنعت قنادی نیز گسترش پیدا کرده و محصولات میان وعده شیرینی و شکلات متنوعی وارد چرخه این بازار شده اند که علاوه بر نیازهای بازار قدیم که عموما مردانه بود، به علایق و نیازهای زنان نیز به عنوان یکی از مصرف کنندگان مهم شکلات و شیرینی به عنوان میان وعده توجه دارد.

چشم انداز بازار جهانی قنادی تا سال 2020

طبق بررسی های صورت گرفته از سوی محققان اقتصادی پیش بینی می شود که ارزش بازار شیرینی و قنادی در جهان تا سال 2020 مبلغی معادل 226.8میلیارد دلار برسد که در این میان همان گونه که پیشتر نیز ذکر شد، سهم عمده از آن محصولات کم کالری تری خواهد بود که بسته بندی های مناسب تر و کاربردی تری دارند.

همچنین طبق پیش بینی های صورت گرفته انتظار می رود بازار جهانی قنادی تا سال 2020 با نرخ رشد 3.80درصد به رشد خود ادامه دهد که در این میان بازار شکلات با 3.96درصد رشد در طول دوره مورد پیش بینی، بیشترین رشد را خواهد داشت و شیرینی و آدامس با نرخ رشد 3.72درصد و 4.39درصد در رتبه های بعدی قرار دارند.

رشد 6.6درصدی صنعت شیرینی در آسیا تا سال 2020

اگرچه اروپا بزرگ ترین بازار صنعت شیرینی در سطح جهان به شمار می رود، اما بررسی های صورت گرفته نشان می دهد که آسیا به عنوان یکی از بازارهای بزرگ این صنعت در سال های آینده خواهد بود. عواملی مانند رشد محبوبیت برندهای بین المللی شیرینی و شکلات در کشورهای آسیایی، تغییر سبک زندگی در این مناطق، افزایش جمعیت طبقه متوسط و رشد درآمد خانوارها از جمله دلایل اصلی رشد بازار قنادی در آسیا هستند، به طوری که این بازار تا سال 2020 با نرخ رشد سالانه 6.6درصد در آسیا حضور خواهد داشت که این نرخ نشان دهنده افزایش قابل توجه این بازار در مناطق آسیایی است.

سهم 50درصدی شکلات در بازار جهانی شیرینی

بازار قنادی در دنیای امروز، با توجه به تنوع نیازهای مصرف کنندگان خود، سمت و سویی خاص پیدا کرده است به طوری که با توجه به تنوع و گستردگی که محصولات صنعت قنادی در سطح جهان پیدا کرده اند، طیف متنوعی از این محصولات در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفته است.

در این میان خصوصا سه محصول اساسی شکلات، شیرینی و آدامس از بزرگ ترین و مهم ترین محصولات این صنعت به شمار می روند که در این میان شکلات دارای بزرگ ترین سهم در بین دیگر محصولات این صنعت بوده و بیش از 50درصد از سهم این صنعت را به خود اختصاص داده است، شیرینی و آدامس نیز بعد از شکلات، در رتبه های بعدی این بازار قرار دارند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

روابط عمومی : 88938410-021

social@Forsatnet.ir

شبکه های اجتماعی فرصت امروز