دوشنبه, 16 آذر 1394 - 07:10

انتخاب نخستین citizen x در تداکس تهران 2015

نوآوری عامل موفقیت و کارآفرینی

تداکس تهران جمعه گذشته در سالن بین‌المللی همایش‌های رازی با موضوع پارادایم نو برگزار شد، در میان 10 سخنران این رویداد که هر یک داستان زندگی خود را برای مخاطبان تعریف کردند، علیرضا طهماسب‌زاده موسس شرکت BLOCKSو یکی از کار آفرینان موفق ایرانی هم حضور داشت. این کارآفرین جوان ایرانی که ساعت ماژولارش به یکی از رقبای اصلی ساعت‌های هوشمند گوگل تبدیل شده می‌گوید: دنیای فناوری به سمت و سوی شخصی‌سازی پیش می‌رود و معتقد است کارش یک طراحی خلاقانه برای تولید کالایی عمومی است و به همین دلیل است که توانسته در پیش فروش آن موفق باشد و بیش از یک میلیون و 600 هزار دلار بفروشد.

لیلا عراقیان طراح پل طبیعت هم از نوآوری و تغییر صحبت می‌کند و اعتقاد دارد پل طبعیت یک پارادایم نو برای تعریف و طراحی پل است و به جای رساندن مفهوم پل به‌عنوان وسیله‌ای برای عبور از جایی برای ماندن صحبت می‌کند. عراقیان می‌گوید: پل طبیعت توانسته مفهوم پل را در تهران از نو تعریف کند و همین امر باعث موفقیتش در کار شده است. 

در این رویداد یک روزه همه و همه از نو‌آوری و ایجاد یک پارادایم نو صحبت کردند و اینکه چگونه یک تغییر در تفکر و طرزنگاه جدید باعث موفقیت‌شان شده است از کیانا شفعی که معتقد است موسیقی کلاسیک با چاشنی ایرانی توانسته جذابیت در کارش ایجاد کند تا ماشاءلله نقی لو که پس از سکته قلبی و انجام عمل باز قلب توانسته پنج‌بار قله دماوند را فتح کند.

آزیتا هوشیار که غذا را به‌عنوان ابزاری برای انتقال فرهنگ می‌داند و این موضوع را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کرده است. یا دکتر ناصر اقدمی که باور دارد دانشمندان با عقاید، تخصص‌ها و تفکرات مختلف وقتی در یک گروه گرد هم می‌آیند می‌توانند از مرز‌های دانش عبور کنند.

گیلـــدا گـــازر (وبلاگ نویس داستان‌های ایرانی)،  محمد علی اینانلو (طبیعت گرد)، ساسان بهزادی (فعال حوزه تبلیغات و طراحی) و آزاده یاسمن نبی‌زاده (طراح پارچه و لباس با هنر‌های اجدادی) از دیگر سخنرانان این رویداد بودند که هر کدام به نوعی در موضوع نوآوری و ایجاد پاردایم نو در زندگی شان صحبت کردند.

تداکس تهران 2015 که با تاکید بر نوآوری بر‌گزار شد بیش از هر چیز بر دو اصل اساسی تاکید داشت: نوآوری و شبکه‌سازی. این گردهمایی علاقه مندان به نوآوری و خلاقیت که سومین دوره خود را پشت سر گذاشت از امسال پایه‌گذار یک اتفاق تازه هم بود؛ Citizen x، فردی که توانسته با تغییر در جامعه به اشتغال، نوآوری و خلاقیت در اقتصاد ایران کمک کند.

بنابراین تداکس تهران از این پس هر سال یک فرد موفق از میان کارآفرینان و فعالان حوزه کسب‌و‌کار را به‌عنوان citizen x انتخاب می‌کند. این عنوان که برای نخستین بار در تداکس امسال تهران رونمایی شده به غلامعلی سلیمانی کارآفرین ایرانی، مدیر و موسس گروه سولیکو اعطا شد.

فرخ شهابی، مدیر عامل eventbox به‌عنوان مجری این رویداد در پایان تداکس تهران موسس گروه سولیکو را به‌عنوان نخستین citizen x انتخاب کرد و اضافه کرد از این پس این رویداد هر سال یک نفر را به این عنوان انتخاب می‌کند که با انتخاب مردم خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی