سه شنبه, 01 مهر 1393 - 14:16

مدیر عامل اتحادیه پرورش‌دهندگان میگوی سیستان و بلوچستان:

سرمایه‌گذاران امنیت ندارند

مدیر عامل اتحادیه پرورش‌دهندگان میگوی سیستان و بلوچستان با اشاره به بازدید وزیر کشاورزی از سایت پرورش میگوی گواتر تصریح کرد: برخی در راستای تامین منافع خود به وزیر جهاد کشاورزی اطلاعات نادرست می‌دهند که مزارع 20 هکتاری پرورش میگو توجیه اقتصادی ندارد.
کیوان رهبران در گفت‌وگو با ایسنا، تاکید کرد: این در حالی است که پرورش‌دهندگان در برخی مزارع پرورشی 20 هکتاری تا 10 تن میگو در هر هکتار برداشت می‌کنند که نشانه توجیه اقتصادی تولید است و تنها مشکل پرورش‌دهندگان نبود امنیت در منطقه، سرمایه در گردش و ثابت است.
وی از وزیر جهاد کشاورزی خواست با توجه به اینکه صنعت پرورش میگو، پر سود و اقتصادی است سرمایه در گردش و ثابت این بخش را تامین کند تا مزارع به فناوری روز دنیا مجهز شوند.
رهبران با اشاره به اینکه امسال از 12 هزار و 500 هکتار استخر آماده پرورش میگو حدود 6680 هکتار تحت کشت قرار گرفته است، گفت: در سایت پرورش میگوی گواتر از مجموع 1305 هکتار استخر مفید آماده پرورش (مزارع 20 هکتاری) فقط 171 هکتار زیر کشت رفته است.


سایت پرورش میگوی گواتر همچنان ناامن است
مدیرعامل اتحادیه پرورش‌دهندگان میگوی سیستان و بلوچستان با اشاره به سرقت‌های صورت گرفته در مزارع پرورش میگوی چابهار تصریح کرد: سایت پرورش میگوی چابهار برای پرورش‌دهندگان امنیت سرمایه‌گذاری ندارد و مزارع این منطقه مرتبا مورد سرقت قرار می‌گیرد و این در حالی است که مقامات استانی و شیلات کشور از این موضوع مطلع هستند.
وی افزود: زمانی که در و پنجره مزارع پرورش میگوی این منطقه، وسایل داخل مزارع و حتی سوله مرکز تکثیر پرورش و تیرهای برق به سرقت می‌رود، سرمایه‌گذاران چگونه می‌توانند امنیت خود را تامین کنند و به تولید ادامه دهند.
رهبران با اشاره به شیوع پی‌درپی بیماری لکه سفید میگو در پنج سال اخیر در سایت پرورشی چابهار تصریح کرد: سازمان دامپزشکی وظایف ذاتی خود را در زمینه رعایت نکات بهداشتی پرورش میگو در این منطقه انجام نمی‌دهد و استانداردهای بهداشتی را در زیرساخت‌های تولید و معدوم‌سازی رعایت نمی‌کند که این امر منجر به بروز بیماری طی پنج سال اخیر شده است.
مدیر عامل اتحادیه پرورش‌دهندگان میگوی سیستان و بلوچستان با اشاره به مصوبه بخشودگی سود و جرایم تسهیلات پرورش‌دهندگان میگو گفت: تعدادی از پرورش‌دهندگان میگو مشمول بخشودگی دولت نشدند و 80 میلیارد تومان از مصوبه سال گذشته دولت هنوز تخصیص نیافته است.
رهبران یادآور شد: صندوق سرمایه‌گذاری توسعه بخش کشاورزی یکی از راه‌های تامین سرمایه در گردش تولیدکنندگان است که 49 درصد سهم آن باید توسط دولت و 51 درصد توسط بخش خصوصی تامین شود، ولی دولت سهم خود را تامین نکرده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی