شنبه, 30 خرداد 1394 - 11:48

ایده های احمقانه

ایده‌های پولساز

بخش مرتبط: فرصتهای سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار

همه افراد در طول روز زمانی را برای پرداختن به ایده‌های احمقانه صرف می‌کنند. زمانی که شما رویایی را در ذهن می‌پرورانید و تصور می‌کنید شاید ایده شما بسیار احمقانه و غیر‌قابل اجرا باشد درست همان زمانی است که فردی به دنبال اجرایی کردن ایده‌هایی است که تا چند قرن گذشته، چند سال گذشته یا حتی چند ماه قبل از آن احمقانه، بعید و دور از ذهن به نظر می‌رسیده است. همه پیشرفت‌ها و تکنولوژی بشر مدیون و مرهون افرادی است که در زمان خود انسان‌های احمقی به نظر می‌رسیدند و از نگاه دیگران ایده‌های احمقانه‌ای در ذهن داشتند. شاید اگر 100سال پیش در رابطه با ایده تلفن همراه با کسی صحبت می‌کردید شما را انسان احمق و خیال‌پردازی می‌دانست اما این ایده و بسیاری از ایده‌های کارآفرینی دیگر که زمانی بعید، احمقانه و دور از ذهن به نظر می‌رسید امروزه به فرصتی برای سودآوری شرکت‌های بزرگ چندملیتی تبدیل شده است.

مطلب مرتبط: راهکارهایی برای پرورش ذهن خلاق

ستون ایده‌های احمقانه حاصل تجربه چند سال گذشته‌ام ناشی از فعالیت در زمینه ایده‌پردازی در دنیای کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری است. این روش که در برخی شرکت‌های بزرگ دنیا به‌عنوان شیوه‌ای نو برای جریان‌سازی در فرآیند خلاقیت و نوآوری در سازمان و زیر نظر واحدهای ایده‌پردازی در شرکت‌ها طراحی و اجرایی شده جریان مستمری از ایده‌های احمقانه و دور از ذهن را به سازمان ارائه می‌دهد که حتماً برخی از آنها قابلیت تفکر و تأمل بیشتر و قرار گرفتن در جریان تجاری‌سازی و سودآوری را دارند.

در این ستون بنا داریم یک گفتمان ایده‌پردازی از ایده‌های عجیب، دور از ذهن اما قابل تأمل برای مخاطبان صفحه فرصت های سرمایه‌گذاری روزنامه اقتصادی فرصت‌امروز راه‌اندازی کنیم. فرصتی که می‌تواند افکار شما مخاطبان را برای پرداختن به دغدغه‌های ذهنی‌تان که زمینه‌های اقتصادی دارد، قلقلک دهد. از سوی دیگر این ستون فرصتی است برای افرادی که دنبال ایده‌های خاص برای سرمایه‌گذاری و شروع کسب‌ و کار یا حتی ایده‌هایی برای بهبود کسب‌وکار خود هستند.

مطلب مرتبط: فرصت هایی برای افزایش رشد شخصیت

ایده‌های احمقانه‌ای که پولساز شدند

ایده1: تبلیغات در مقیاس پیکسل

در سال 2005، یک انگلیسی به نام الکس تئو وب‌سایتی تبلیغاتی به نام$1 million homepage را راه‌اندازی کرد. هدف این صفحه که از یک میلیون پیکسل تشکیل شده، تبلیغ برندهای گوناگون است. در واقع صاحب این صفحه هر پیکسل این صفحه را به برندهای گوناگون اجاره داده و بابت هر کدام از آنها یک دلار پول می‌گرفت. هر کسی هر چقدر دلش می‌خواست، براساس پولی که داشت پیکسل می‌خرید تا بتواند کالای خود را تبلیغ کند. ایده اصلی این بود که مخاطب برند را در صفحه اصلی ببیند و یک لینک او را به سایت موردنظر برساند. کل هزینه‌ای که آقای تئو در ابتدای کار برای دامنه و هاستیگ این سایت پرداخت کرد 50 پوند بود. پس از به میدان آمدن این وب‌سایت طبیعی بود که کلمه‌ها یکی از پس از دیگری روی این صفحه نقش ببندند و برندهای گوناگون برای حضور در آن صف بکشند. این وب‌سایت پس از راه‌اندازی به سرعت جای خود را در میان همه برندها باز کرد و تنها پنج ماه پس از اینکه افتتاح شد، به تمامی اهداف خودش در پولسازی رسید.

ایده2: جارو برقی برای صفا دادن به موها

این جاروبرقی به‌صورت ویژه طراحی شده است. البته کار این جاروبرقی مثل همتایان دیگرش نیست. این وسیله وظیفه کوتاه کردن موهای آدم‌ها را بر عهده دارد. به نظرم توضیح زیادی لازم نباشد. در معرفی این جاروبرقی شگفت‌انگیز از آن به‌عنوان انقلابی در روش‌های کوتاه کردن مو نام برده شده است. این دستگاه جالب موها را به‌صورت مساوی و درست مثل یک آرایشگر حرفه‌ای کوتاه می‌کند. این دستگاه در سال 1986 در کالیفرنیای آمریکا طراحی و ساخته شد. طبق آمار تا سال 2000 میلادی به فروش قابل توجه 2 میلیون دستگاه رسید.

مطلب مرتبط: چگونه مانند یک کارآفرین رشد یابید؟

این جارو برقی Floobee نام دارد. نکته جالب اینجاست که از ایده این جاروبرقی مو کوتاه کن بارها و بارها در آگهی‌های تلویزیونی استفاده شده است. این وسیله اکنون یکی از محصولات محبوب در میان مو بلندهاست. این محصول ابتکاری در طول این سال‌ها میلیون‌ها دلار برای صاحبانش درآمد داشته است.

بخش مرتبط: فرصتهای سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار

مطالب مرتبط

کسب و کار با سرمایه کم

کسب و کار با سرمایه 10 میلیون

کسب و کار با سرمایه 50 میلیون

فرصت های سرمایه گذاری

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی