سه شنبه, 09 خرداد 1396 - 14:30

حملات هوایی به شهر موصل به رهبری آمریکا

گزارش ها حاکی از آن است که 20 نفر از افراد غیرنظامی در حملات هوایی به موصل به رهبری آمریکا کشته شدند و در ادامه گزارش ها بیان می کنند دست کم 20 نفر از افراد غیر نظامی عراقی در حملات هوایی انجام شده توسط به اصطلاح ائتلاف به رهبری آمریکا در بخش های شمالی شهر قدیمی موصل کشته شده اند.

باتوجه به گزارش الفرات در روز یکشنبه، بمباران هوایی که در مناطق الفاروق و Hazir alsadeh انجام شد،  باعث زخمی شدن 25 نفر دیگر نیز شده است. شمار کشته شدگان در عملیات نظامی از سوی ایالات متحده بسیار بالا است. در برابر آنچه گفته می شود هدف آنها از این حملات هوایی گروه تروریستی داعش تکفیری بوده است. آمریکا و برخی از متحدانش در ژوئن سال 2015 در اردوگاه حضور داشته اند و این حملات هوایی توسط نیرو های ائتلاف با ادعای بیرون راندن ترور و تروریسم انجام شده است که در موارد متعدد جان بسیاری از غیرنظامیان را گرفته و باعث خسارت به زیرساخت های عراق شده است.

درروز پنجشنبه، پنتاگون اظهار کرد: دست کم 105 نفر از افراد غیرنظامی جان خود را در حمله هوایی نیروهای آمریکایی در موصل در 17 مارس از دست داده اند. شبکه تلویزیونی کردزبان روداو عراق گزارش کرد که شمار کشته شدگان به 237 نفر نیز رسیده است.

در اواخر ماه گذشته ایالات متحده نیز اظهار کرد که دست کم 353 غیرنظامی در حملات هوایی عراق و سوریه از سال 2014 تاکنون کشته شده اند اما گروه حقوقی آمار خسارت و تلفات جانی را رقم بیشتری ارائه می دهند. این در حالی است که گزارش های دیگر اظهار می کنند که داعش تروریست حداقل 12 نفر از افراد غیرنظامی را در بیمارستان شهر جنگ زده به قتل رسانده است. به گفته مقامات، ارتش داعش پس از آن مرکز پزشکی را بعد از اینکه توسط نیروهای عراقی محاصره شده بود به آتش کشیدند.

ارتباط با نویسنده: [email protected]

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی