پنج شنبه, 28 ارديبهشت 1396 - 13:30

دیزنی و هالیوود قربانیان دیگر باج گیری سایبری

هکر های بزرگ ترین باج گیری سایبری دنیا که از روز جمعه کار خود را آغاز کرده اند، دیزنی لند را مورد حمله قرار دادند و یکی از آثار اکران نشده این کمپانی را به سرقت برده اند.

باب ایگر، مدیرعامل کمپانی دیزنی اعلام کرد و هکرها با تهدید انتشار یکی از فیلم های اکران نشده دیزنی از این کمپانی باج خواهی کرده اند.

مدیرعامل دیزنی بدون اعلام نام اثر به سرقت رفته اعلام کرد که کمپانی دیزنی هیچ پولی به هکرها پرداخت نخواهد کرد، از قبل هم هکرها تهدید کرده اند که در صورت مخالفت دیزنی با پرداخت پول، کل فیلم به سرقت رفته را در اینترنت منتشر خواهند کرد.

کمپانی دیزنی هنوز نام فیلم سرقت شده را فاش نکرده اما از آنجایی که سه فیلم  «دزدان دریایی کارائیب: مردان مرده داستان نمی گویند» و انیمیشن  «ماشین ها ۳» درآینده نزدیک اکران می شوند، گمانه زنی ها شدت یافته است و خود هکرها هم ادعا می کنند به نسخه اصلی فیلم دزدان دریایی کارائیب دسترسی پیدا کرده اند و اگر مبلغ مورد نظر آنها پرداخت نشود آن را در اینترنت منتشر می کنند.

هکر ها دیزنی را تهدید کرده اند که در صورت برآورده نشدن درخواست شان، در مرحله اول پنج دقیقه نخست فیلم را در اینترنت منتشر می کنند و به تدریج آن را تا 20 دقیقه به صورت رایگان در اینترنت به اشتراک می گذارند. با این حال کمپانی دیزنی حاضر نیست در مقابل این باج خواهی بزرگ تسلیم شود و برای شناسایی هکر ها با اف بی آی همکاری می کند.

یکی از روزنامه نگاران نشریه فوربس به نام پل تاسی برآورد می کند که انتشار رایگان اثر دزدان دریایی کارائیب تأثیر زیادی روی کمپانی دیزنی لند نخواهد گذاشت. انتشار قریب الوقوع این اثر در اینترنت تنها 3.72 میلیارد دلار به شرکت ضرر خواهد زد که آن هم مربوط به ضرر قابل پرداخت به بازیگر نقش جک اسپارو با یعنی جانی دپ است.

این نخستین بار نیست که شرکت های سینمایی با پدیده هک و سرقت آثار اکران نشده روبه رو می شوند، اما این روز ها بیشتر از همیشه این موضوع نگران کننده تر شده است.

 با توجه به مقاله ای که در نشریه هالیوود ریپورتر منتشر شده، حداقل شش اثر در شش ماه گذشته از شرکت های هالیوودی به سرقت رفته است. چندی پیش، هکر ها کمپانی نتفلیکس را به انتشار پیش از موعد فصل جدید سریال  «نارنجی، سیاهی جدید است» تهدید کرده  بودند.

در مورد سریال  «نارنجی، سیاهی جدید است» هکرها از موانع امنیتی یک کمپانی پس تولید هالیوودی عبور کرده و به این سریال دست پیدا کرده  بودند. البته کمپانی نتفلیکس نیز تسلیم هکرها نشد و در نتیجه ۱۰ قسمت منتشر نشده از فصل پنجم این سریال در سایت های غیرقانونی دانلود فیلم منتشر شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی