چهارشنبه, 20 ارديبهشت 1396 - 14:30

تغییر و تحول در احزاب ماکرون و لوپن

امانوئل ماکرون که چهار سال پیش چهره ای ناآشنا بود، یک شبه راه صد ساله رفت و رئیس جمهوری فرانسه شد. چالش بزرگ پیش روی او اکنون کسب اکثریت کرسی های مجلس در انتخابات پارلمانی است.

حزب سیاسی او که از دیشب تغییر نام هم داده، باید در روزهای آتی ۵۷۷ نامزد نمایندگی در مجلس را به کارزار انتخاباتی اعزام کند.

ریشار فران، دبیرکل این حزب روز گذشته اعلام کرد:«در جلسه شورای مرکزی حزب، روند اولیه کاری کارزار انتخاباتی تهیه و تنظیم شد. تصمیم بر این شد که حزب  «به پیش» برای رسیدن به هدف خود و کسب اکثریت کرسی های مجلس تحول و تکامل یابد.»

به نظر می رسد که مارین لوپن، رهبر حزب  «جبهه ملی» هم تصمیمی مشابه  گرفته است. نیکولا به، دبیرکل حزب راستگرای افراطی با اشاره به این موضوع گفت:  «تحول و تغییر در سازمان ما باید با توجه به نیاز رأی دهندگان و خواست جامعه صورت بگیرد. جبهه ملی باید متحول شود برای اینکه بهتر نتیجه بگیرد و بیش از پیش بتواند بر جمع حامیان و هواداران خود بیفزاید.»

انتخابات پارلمانی فرانسه بیست و یکم و بیست و هشتم خردادماه برگزار می شود و بی تردید آینده سیاسی این کشور را در پنج سال پیش رو رقم خواهد زد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی