شنبه, 16 ارديبهشت 1396 - 13:15

هشدار کره شمالی به چین

کره شمالی در اقدامی نادر به چین هشدار داده که اگر روابطش را با این کشور قطع کند با پیامدهای ناگواری روبه رو خواهد شد. 

به نقل از شبکه خبری راشاتودی، این اظهارنظر از سوی کره شمالی پس از آن مطرح شد که شبکه خبری رسمی این کشور اعلام کرد یکسری اظهارنظرهای بی پروا و نادرست از جانب رسانه های چینی علیه برنامه های اتمی پیونگ یانگ منتشر شده است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی در گزارشی آورد: پیونگ یانگ هرگز برای ادامه دوستی با چین التماس نمی کند و برای حیات خود و نه تداوم دوستی، به برنامه های اتمی اش ادامه می دهد. چین نباید تلاش کند تا صبر کره شمالی را بیازماید، در غیر  این صورت با پیامدهای شدیدی روبه رو می شود اگر روابط میان دو کشور را از بین ببرد.

این واکنش خشمگینانه از سوی پیونگ یانگ در حالی صورت گرفته که پکن همچنان به دنبال تداوم روابط دوستانه با همسایه خود است.

اخیراً دو روزنامه چینی خواستار تحریم های شدیدتر علیه کره شمالی به خاطر برنامه های اتمی این کشور شده بودند و همین امر باعث خشم و عصبانیت کره شمالی شده است.

در همین حال سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز پنجشنبه اعلام کرد که موضع پکن در قبال برنامه های اتمی کره شمالی مشخص و واضح است، با این وجود دوست دارد روابط حسنه ای با کره شمالی داشته باشد.

وی به خبرگزاری رویترز گفت: موضع چین دوستی و برقراری روابط صمیمانه با کره شمالی است اما موضع ما در قبال برنامه های اتمی و موشکی کره شمالی همانند سابق است. ما به دنبال این هستیم که شبه جزیره کره را عاری از سلاح اتمی کنیم و به دنبال امنیت و صلح در منطقه و حل مسئله از طریق مذاکره هستیم.

با وجود اینکه پکن روابط خوبی با پیونگ یانگ دارد و اصلی ترین رابط تجاری با کره شمالی محسوب می شود اما به شدت بابت برنامه اتمی پیونگ یانگ نگران است، چراکه بیم آن را دارد که این مسئله باعث بحران در منطقه شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی