پنج شنبه, 14 ارديبهشت 1396 - 14:15

پیونگ یانگ برنامه موشکی خود را ادامه می دهد / شلیک موشک کره شمالی از روی زیردریایی

تصاویر جدید ماهواره ای با نشان دادن دومین کشتی مورد استفاده در آزمایشات موشکی در کره شمالی این گمانه را ایجاد کرده اند که این کشور احتمالا در حال گسترش برنامه زیردریایی های مجهز به موشک بالستیک خود است.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یک دیده بان مسائل پیونگ یانگ مستقر در مؤسسه آمریکا-کره دانشگاه جان هاپکینز آمریکا، با اشاره به تازه ترین تصاویر هوایی از کارخانه کشتی سازی نامپو در سواحل غربی کره شمالی، در گزارش اخیر خود آورده که یک کشتی دیگر در این بندر دیده شده است.

در این گزارش تأکید شده است کشتی های اینچنینی از سوی نیروی دریایی برای انجام آزمایش  موشک های جدید یا اصلاح شده از روی زیردریایی مورد استفاده قرار می گیرند. از سال ۲۰۱۴ پیونگ یانگ دست کم شش آزمایش موشکی انجام داده است.

براساس این گزارش دومین کشتی مستقر شده در این بندر مشابه نمونه نخست آن است و به نظر می رسد که از روی کشتی های قدیمی PSD-4 روسی ساخته شده اند.

در ادامه این تحلیل آمده است: کشف دومین کشتی به کار گرفته شده در حملات موشکی ممکن است برای آینده برنامه موشکی کره شمالی پیامدهایی داشته باشد؛ برنامه ای که به نظر می رسد برای کیم جونگ اون، رهبر این کشور اولویت اصلی است.

با این حال این مسئله که این کشتی ها توسط پیونگ یانگ ساخته یا از سوی دیگر کشورها داده شده اند هنوز مشخص نیست. این اتفاق در حالی رخ داده است که آزمایش های موشکی و هسته ای پیونگ یانگ با وجود محکومیت گسترده از سوی جامعه جهانی همچنان ادامه پیدا کرده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی