یکشنبه, 23 مهر 1396 - 10:00

امسال ۱۰۰درصد نیروی مصرفی گوگل از انرژی تجدید پذیر خواهد بود

کمپانی گوگل اعلام کرده است که سرانجام پس از ۱۰ سال قادر خواهد بود تمام نیروی مصرفی خود را از منابع انرژی تجدید پذیر تامین کند.

به گزارش زومیت، گوگل تا پایان سال ۲۰۱۷ قادر خواهد بود انرژی مورد نیاز برای دیتاسنتر ها و همچنین دفاتر اداری خود را تماما از نیروی باد و نیروی خورشیدی به دست آورد. این خبر با اینکه بسیار جالب توجه است، اما به هیچ عنوان غیر منتظره نیست. سال قبل بود که گوگل برای نخستین بار چنین تصمیمی را اعلام و همچنین اظهار کرد که بزرگ ترین شرکت خریدار انرژی تجدید پذیر در دنیا است.

در گزارش سالانه محیط زیست گوگل، این شرکت اعلام کرد که یک مدل قابل اجرا برای دیگر شرکت ها و سازمان ها ایجاد و راه را برای استفاده انبوه از انرژی پاک هموار کرده است. این اقدام گوگل نه تنها می تواند وجهه عمومی شرکت را نزد افکار عمومی بهتر کند، بلکه با اهداف کلی  آن نیز همخوانی کامل دارد. (ناگفته نماند که طبق گزارش ها در سال ۲۰۱۵ گوگل به تنهایی به اندازه شهر سان فرانسیسکو مصرف برق داشت)

یکی از مدیران ارشد گوگل در این مورد در یک نوشته اینترنتی گفت: ما بر این باوریم که گوگل می تواند ابزار هایی برای بهبود زندگی مردم تولید کند و در عین  حال وابستگی خود به انرژی های فسیلی را نیز کاهش دهد. یکی دیگر از اقدامات نوآورانه گوگل در زمینه محیط زیست و آب  و هوا، استفاده از سنسور های کیفیت هوا در خودرو های سیستم استریت ویو است. علاوه بر استفاده از انرژی تجدیدپذیر، گوگل در پی آن است که دفن پسماند های خود را نیز به صفر درصد برساند. طبق گزارش سالانه سال ۲۰۱۷، نیمی از ۱۴ دیتاسنتر این شرکت در کل جهان موفق شده اند تا به این هدف برسند.گوگل جولای امسال اعلام کرد که قصد دارد نخستین نیروگاه بادی خود را از نروژ خریداری کند.

رویترز در این مورد چنین گزارش داده است: گوگل سال گذشته قراردادی ۱۲ ساله برای خرید ۱۰۰درصد انرژی تولیدی نیروگاه بادی Tellenes منعقد کرد. این شرکت از انرژی خریداری شده جهت پشتیبانی چهار دیتاسنتر اروپایی خود که در کشور های فنلاند، بلژیک، هلند و ایرلند هستند، استفاده خواهد کرد.

یکی از سخنگو های گوگل در این رابطه به رویترز گفته بود: به محض اینکه این نیروگاه کاملا عملیاتی شود، ما تمام نیروی تولیدی آن را خواهیم خرید و انتظار داریم در اوایل سپتامبر ۲۰۱۷ این اتفاق بیفتد.

فهرست کامل اخبارامروز

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی