جمعه, 28 ارديبهشت 1397 - 14:47

جک دورسی / روزی اینترنت ارز دیجیتال مخصوص به خود خواهد داشت

جک دورسی، بنیانگذار و مدیرعامل توییتر و اسکویر، طی کنفرانس بلاک چین در نیویورک گفت اینترنت روزی پول مخصوص به خود خواهد داشت.

به گزارش زومیت، جک دورسی، بنیانگذار و مدیرعامل توییتر و اسکویر، روز چهارشنبه در شهر نیویورک و طی کنفرانس Blockchain Consensus (اجماع بلاک چین)، درخصوص اشتیاقش به بیت کوین و فعالیت های اخیر Square به منظور افزایش استفاده از این ارز دیجیتال توضیح داد.

دورسی در این کنفرانس گفت: «اینترنت در مسیر دستیابی به ارز بومی خود پیش خواهد رفت، پس بیایید منتظر این اتفاق نمانیم و به وقوع سریع تر آن کمک کنیم. نمی دانم این پول چه نوع ارزی خواهد بود؛ اما امیدوارم که بیت کوین باشد.»

اسکویر در سال ۲۰۱۴ به کاربران اجازه داد از بیت کوین جهت پرداخت کالا استفاده کنند، اما به دلیل اینکه تنها عده معدودی از کاربران از این ارز دیجیتال استفاده کردند، برنامه استفاده از بیت کوین را رها کرد، اما باز هم با تغییر رویه در ماه ژانویه (خرداد-تیر)، ویژگی خرید و فروش با استفاده از بیت کوین را در نرم افزار Cash راه اندازی کرد.

با توجه به اینکه استفاده از ارز رمزنگاری شده به طور گسترده پذیرفته نشده است و بسیاری از مردم ترجیح می دهند به جای مصرف بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ارزشمند، آن را نگه دارند، این تغییر (ویژگی خرید و فروش با استفاده از بیت کوین) بسیاری از موانع موجود بر سر راه تبدیل شدن بیت کوین به یک گزینه پرداخت رایج را نمایان کرد، اما پشتیبانی ممتد دورسی از پول رمزنگاری شده به جامعه کمک می کند تا پول دیجیتال را به عنوان عامل تقویت کننده شناخته شده ای که ممکن است در آینده طرفداران بیشتری داشته باشد، بپذیرند.

اسکویر در ماه مه (اردیبهشت-خرداد) اعلام کرد که در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸، در حدود ۳۴.۱ میلیون دلار بیت کوین فروخته و ۳۳.۹ میلیون دلار برای خرید ارز دیجیتال پرداخت کرده است که از سود ناچیز ۲۰۰ هزار دلاری این شرکت خبر می دهد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

info@Forsatnet.ir

شبکه های اجتماعی