جمعه, 28 ارديبهشت 1397 - 14:07

خوانساری / رانت جلوی کسب و کار بخش خصوصی را گرفته است

رییس اتاق بازرگانی تهران معتقد است: اقتصاد ایران در اختیار بخش دولتی است و مستقیما از سیاست ها، تصمیم ها و مسایل اجرایی دولت اثر می گیرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، مسعود خوانساری با اشاره به تاثیر مسایل سیاسی روی فضای کسب و کار، اظهار داشت: فضای کسب و کار به طور معمول تا حدی از فضای سیاسی تاثیر می پذیرد.

وی افزود: در واقع عوامل روانی نشات گرفته از تغییرات و تحولات سیاسی، در انتظار فعالان اقتصادی، جامعه و مردم اثرگذار است. بر این اساس، انتظاری که شکل می گیرد، روی فضای کسب و کار تاثیر خواهد داشت.

رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران تصریح کرد: این تاثیر در کشور بیشتر خواهد بود، چراکه اقتصاد ما در اختیار نهاد دولت است و مستقیما از تصمیم ها، سیاست ها و مسایل اجرایی دولت اثر می گیرد.

خوانساری متذکر شد: به عبارتی، همه اقدام های قوا و نهادهای وابسته به آن ها، بخش های غیر دولتی به دلیل گستره فعالیت هایی که دارند و در عین حال، بودجه های بسیار و رانت ها و امتیازهایی که در اختیار دارند، روی فضای کسب و کار بخش خصوصی تاثیر می گذارد و حتی اصطکاکی نیز در مقابل اصلاح آن به وجود می آورد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

info@Forsatnet.ir

شبکه های اجتماعی