جمعه, 28 ارديبهشت 1397 - 14:02

افزایش ۶۱ درصدی سود خالص تنسنت به لطف بازی های موبایل

تنسنت، باارزش ترین شرکت آسیا، گزارش مالی زمستان ۲۰۱۸ را منتشر کرده که به موجب آن، شاهد رشد ۶۱ درصدی سود خالص خود به لطف بازی های موبایل بوده است.

به گزارش زومیت تنسنت به عنوان با ارزش ترین شرکت آسیا، گزارش مالی سه ماهه ی اول سال ۲۰۱۸ غ را منتشر کرده است. همانطور که می دانید ارزش بازار تنسنت سال گذشته از مرز ۵۰۰ میلیارد دلار عبور کرد و از این رو این شرکت چینی لقب باارزش ترین شرکت قاره کهن را یدک می کشد. تنسنت موفق شد در زمستان ۲۰۱۸ عملکردی فراتر از پیش بینی کارشناسان وال استریت داشته باشد.

بر اساس گزارش مالی تنسنت، سود خالص این شرکت از مرز ۳.۷ میلیارد دلار عبور کرده است. شرکت چینی موفق شده درآمدی ۱۱.۵ میلیارد دلاری به ثبت برساند. سود خالص تنسنت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایشی ۶۱ درصدی بوده، حال آنکه درآمد شرکت چینی افزایشی ۴۸ درصدی به خود دیده است.

تنسنت که تا پیش از این بخش بزرگی از درآمد خود را با فروش بازی پی سی کسب می کرد، اکنون در دنیای بازی های موبایل عملکرد بسیار درخشانی دارد و بخش بزرگی از رشد درآمد و سوددهی خود را وامدار عملکرد خوب در حوزه ی بازی های موبایل است. تا سال ۲۰۱۷ تنسنت بخش اعظمی از درآمد خود را از طریق فروش بازی پی سی کسب می کرد؛ حال آنکه این شرکت موفق شده است درآمد خود را از بازی موبایل افزایش دهد. در حال حاضر شاهد افزایش فاصله درآمد بازی های موبایل این شرکت با بازی های پی سی هستیم.

در حال حاضر تنسنت دو بازی بزرگ موبایل در اختیار دارد و در بازار جهانی منتشر کرده است. این دو بازی مهم، Player Unnknown Battlegrounds و Fortnite هستند. از جمله ی بازی های پرطرفدار تنسنت باید به Honour of Kings اشاره کرد که علاوه بر کشور چین، در سراسر جهان نیز طرفداران بی شماری دارد و این موضوع برگرفته از سیاست های تنسنت برای جذب هر چه بیشتر کاربران به سمت این بازی است.آمار تنسنت نشان از این دارد که بازی های موبایل نزدیک به ۳.۴ میلیارد دلار در طول زمستان ۲۰۱۸ عاید تنسنت کرده اند که ۶۸ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است. در مقابل، فروش بازی های پی سی با درآمد ۲.۲ میلیارد دلاری، رشدی نداشته و در طول ۱۲ ماه اخیر ثابت بوده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

info@Forsatnet.ir

شبکه های اجتماعی