دوشنبه, 17 مهر 1396 - 10:43

مدیران جنرال موتورز / عملکرد اتوپایلوت تسلا را مردود می دانند

مدیر بخش سیستم های خودران شرکت جنرال موتورز ادعاهای شرکت تسلا مبنی بر رسیدن به سطح کامل رانندگی خودکار را که سطح 5 به شمار می رود کاملا نادرست خواند.

به گزارش دیجیاتو، اسکات میلر می گوید: وقتی صحبت از سطح 5 رانندگی می شود الون ماسک با ادعای رسیدن به این سطح در وسایل نقلیه فعلی و آینده خود خبر می دهد که در واقع این طور نیست.

شما در حال حاضر می توانید جاده هایی را که مسیر لس آنجلس به نیویورک را متصل می کنند با سطح دو و سه این فناوری پوشش دهید و در حال حاضر تسلا این سطح از فناوری را عرضه می کند.

طبق ادعای وب سایت شرکت تسلا، تمامی محصولات این شرکت که مجهز به سخت افزارهایی همچون 8 دوربین، یک رادار و تعدادی سنسور هستند، توانایی ارائه قابلیت رانندگی تمام خودکار را به شما می دهند. در صورتی که سیستم تسلا قابلیت استفاده محدودی دارد. 

میلر ادامه می دهد سطح 4 رانندگی خودکار طبق سیستم SAE در ادامه سال توسط شرکت جنرال موتورز عرضه خواهد شد، اما این قابلیت در مرحله اول تنها در سیستم سواری اشتراکی فعال خواهد شد و پس از آن در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.

هر کسی که در حال حاضر این ادعا را دارد تنها مشغول بازارگرمی است. بر فرض آئودی مدعی سطح سوم است، اما هیچ معیاری برای درستی و خطای ادعای آنها وجود ندارد. این تنها مشتریان را سردرگم خواهد کرد.

برای رسیدن به سطح 5 تنها چند دوربین و رادار نمی توانند این قابلیت را به شما ببخشند، در واقع از نظر فیزیکی امری محال است. شما به احتمال بسیار زیاد به سنسور و کامپیوتری نیاز خواهید داشت که این کار را برای شما انجام دهد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی