پنج شنبه, 13 مهر 1396 - 06:10

پاول اوتلینی مدیرعامل موفق پیشین اینتل درگذشت

Paul Otellini که از سال ۲۰۰۵ تا اواسط ۲۰۱۳ سمت مدیرعامل اجرایی اینتل را برعهده داشت دیروز در ۶۶ سالگی درگذشت، شخصی که به گفته ی این شرکت ۴۰ سال از عمر خود را به عنوان کارمند مجموعه اینتل سپری کرده بود.پاول اوتلینی پنجمین مدیرعامل اینتل بود که در سال های رکود اقتصادی جهان، در ساختار اینتل برای رسیدن به سود بلند مدت تغییر ایجاد کرد و در نهایت، حدود چهار سال پیش پس از بازنشتگی جای خود را به Brian Krzanich داد.

به گزارش دیجیاتو، وی ضمنا نخستین فردی بود که بدون داشتن مدرک رسمی مهندسی به سمت مدیرعاملی این غول دنیای فناوری رسیده بود، اما با این وجود به گفته اینتل، این شرکت در هشت سال زمامداری اوتلینی بیشتر از تمام ۴۵ سال قبل از آن سود کسب کرد. پس دور از انتظار نیست که بگوییم این آقای اوتلینی بود که باعث شد اینتل جایگاه خود را به عنوان تولید کننده اصلی چیپ کامپیوترهای شخصی در بازار پر رقابت امروز حفظ کند.

این موضوع فقط دنیای ویندوز را هم شامل نمی شود. سال ۲۰۰۵ بود که استیو جابز اعلام کرد کامپیوترهای مک از این به بعد به پردازنده های ساخت اینتل مجهز خواهند بود و سپس، پاول اوتلینی برای توضیحات بیشتر روی صحنه به وی ملحق شد.

البته در پرونده سرشار از موفقیت آقای اوتلینی هم بدون تردید شکست هایی به چشم می خورد، از جمله تلاش ناموفق برای تولید چیپ های موبایل و ساخت اولترا بوک هایی با توان پردازش پایین که در بازار با استقبال مواجه نشد. جالب اینکه پاول اوتلینی حتی پس از این شکست ها هم روحیه توقف ناپذیر خود را حفظ کرده بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی