سه شنبه, 11 مهر 1396 - 08:17

هند سرمایه گذاری در مسیر ریلی چابهار - زاهدان - مشهد را بررسی می کند

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل گفت که هندی ها در حال بررسی سرمایه گذاری در پروژه  ریلی مسیر چابهار - زاهدان - بیرجند - مشهد هستند و تصمیم نهایی درباره نحوه تامین اعتبار مالی خارجی آن در سفر وزیر راه و شهرسازی به هند اتخاذ می شود.

به گزارش «فرصت امروز» از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، خیرالله خادمی با اشاره به آخرین وضعیت مذاکره با هندی برای سرمایه گذاری در پروژه  ریلی چابهار - زاهدان - بیرجند - مشهد و مذاکره با کره جنوبی برای مشارکت در پروژه راه آهن اصفهان - اهواز گفت: هندی ها در حال بررسی چگونگی تامین منابع مالی موردنیاز به مبلغ 1.5 میلیارد دلار برای سرمایه گذاری در این مسیر ریلی هستند و راه آهن اصفهان - اهواز نیز در مرحله تدوین بسته سرمایه  گذاری 5 میلیارد یورویی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در سفری که شهریورماه به هند داشتیم، شرکت هندی پس از بازدید از محل احداث پروژه تمایل خود برای سرمایه گذاری در این خط آهن را به دولت هند اعلام کرد و اکنون در انتظار تصمیم نهایی دولت هند برای سرمایه  گذاری شرکت هندی در پروژه هستیم. معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به نشست با معاون وزیر تجارت و معاون وزیر راه آهن هندوستان گفت: موضوع آمادگی شرکت هندی برای سرمایه گذاری در پروژه راه  آهن چابهار - زاهدان - بیرجند - مشهد به دولت هند اعلام  شده و اکنون در حال بررسی چگونگی تامین منابع مالی موردنیاز به مبلغ 1.5 میلیارد دلار هستیم.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه با اشاره به رقم قابل توجه این سرمایه گذاری بیان داشت: برای سرمایه گذاریدر این پروژه ریلی، طرف هندی پیشنهاد تامین اعتبار در سه مرحله را مطرح کرد که پاسخ ما در مقابل با توجه به اینکه پروژه در دست اجراست، این بود که به صورت یکجا تامین مالی شود.

خادمی خاطرنشان کرد: مقرر شد در سفر وزیر راه و شهرسازی به هندوستان و ملاقات با وزیران راه آهن و تجارت آن کشور، تصمیم نهایی اتخاذ شود.

وی با اشاره به تامین منابع به مبلغ 4200 میلیارد ریالی از محل اسناد خزانه و اوراق مشارکت به این پروژه یادآور شد: این پروژه با روند ساخت مطلوبی در حال پیشرفت است، اما کافی نیست و ما نیازمند تامین منابع مالی از طریق سرمایه  گذاری کشورهای خارجی هستیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی