دوشنبه, 10 مهر 1396 - 09:39

تعداد کاربران ویندوز فقط یک میلیارد نفر است

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت، در مصاحبه ای با بلومبرگ اطلاعات جالبی در رابطه با اکوسیستم ویندوز ارائه داد.

به گزارش زومیت ساتیا نادلا، مدیرعامل شرکت مایکروسافت به تازگی بیان کرده است که اکنون ویندوز حدود یک میلیارد نفر کاربر دارد. این کلمات از زبان مدیرعامل مایکروسافت که نبض آمارهای مهمی را در دست دارد، شنیدنی است. مایکروسافت در سال ۲۰۱۱، آمار کاربران ویندوز را ۱.۲۵ میلیارد نفر و در سال ۲۰۱۴ حدود ۱.۵ میلیارد نفر اعلام کرده بود.

آمار ارائه شده، گزارش های قبلی مبنی بر ثابت بودن تعداد کاربران سیستم عامل ویندوز را نقض می کند و خبر از کاهش سریع کاربران این اکوسیستم می دهد. این آمار شاید بتواند پاسخ مناسبی به دلیل ثابت بودن تعداد کاربران ویندوز ۱۰ در ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون نفر باشد؛ درحالی که تنها در سال ۲۰۱۶ تعداد ۲۶۰ میلیون کامپیوتر مجهز به ویندوز ۱۰ فروخته شده است.

به این ترتیب تعداد کاربران اکو سیستم ویندوز با سیستم عامل iOS اپل که آن هم تخمین زده می شود حدود یک میلیارد نفر باشد، در یک ردیف قرار می گیرد. بدین ترتیب شاید بتوان در حال حاضر ویندوز را سومین اکوسیستم بزرگ (پس از اندروید وiOS) دانست. این وضعیت، تراژدی از دست دادن سهم اول بازار سیستم عامل را افزایش می دهد و برای سایر محصولات مایکروسافت نیز می تواند زنگ خطری باشد. نادلا تأکید کرد که ویندوز قبلا اولویت اول آنها بوده، اما اکنون یکی از ارتباط دهنده های محصولات گوناگون مایکروسافت است.

در این مصاحبه نادلا به یکی از سوالات تکراری که آیا این شرکت گوشی خواهد ساخت یا نه، این گونه پاسخ داد که سخت افزار یکی از حوزه های مورد علاقه آنها است.

نادلا به طور شفاف اعلام کرد: مایکروسافت با نقشه راه فعلی غرق در حوزه هایی که به خوبی از پس آنها برآمده است، نخواهد شد و هدف آن ، خلق بازار های جدید و بازنگری در این فرآیند، برای تجاری سازی نیازهای محاسباتی است.

نادلا، هولولنز را به عنوان حلقه گمشده گوشی های هوشمند، برای مثالی از دستگاه های محبوب که قوانین را تغییر داده اند، معرفی کرد. اخیرا مایکروسافت بر این دستگاه بیشتر تأکید می کند و تعجب آور نیست که شاهد افزایش سرمایه گذاری ها روی آن باشیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی