پنج شنبه, 06 مهر 1396 - 08:03

تغییر استراتژی گوگل در گوشی همراه

به نظر می رسد گوگل قصد دارد در زمینه طراحی و تولید گوشی های همراه نیز جا پای اپل گذاشته و از این غول تکنولوژی آمریکایی دنباله روی کند.

به گزارش وب سایت سی نت، شاید بتوان گفت بزرگ ترین و قدرتمندترین رقبای گوشی همراه هم اکنون شرکت آمریکایی اپل و شرکت کره ای سامسونگ هستند.

با اینکه گوگل خود سیستم عامل اندروید را طراحی کرده و توسعه داده است، اما انگار خودش از تب و تاب و بازار داغ فروش بالای گوشی های همراه اندرویدی باز مانده است. دلیل آن نیز شاید این است که همواره با خریداری و مالکیت شرکت های دیگر تولید گوشی همراه سعی بر تولید گوشی های خود داشته است و هیچ کدام از گوشی های ساخت این شرکت نیز به نام خود گوگل نیست. هم اکنون نیز گوشی های گوگل تحت عنوان پیکسل که توسط شرکت ال جی ساخته می شود، وارد بازار شده و ممکن است کسانی که زیاد در حوزه فناوری خبره و وارد نباشند، هرگز ندانند این گوشی ساخت گوگل است.

اما در حال حاضر شاهدیم که گوگل هم درصدد ورود به بازار داغ گوشی های همراه بوده و به همین دلیل هم قصد دارد با استخدام عده زیادی از کارکنان شرکت تایوانی اچ تی سی و بخشی از دارایی های دیگر این شرکت، به هدف خود دست پیدا کند.

گوگل به خوبی می داند که موفقیت اپل مرهون موفقیت در هر دو زمینه سخت افزاری و نرم افزاری بوده است و در سال های سال توانسته هر بار طرفداران خود را حفظ کرده و حتی آنها را افزایش دهد. البته گوگل کمی دیر به فکر تغییر استراتژی هایش افتاده است و حالا می خواهد گوشی های اختصاصی خودش را تولید کند. در اصل می توان گفت این شرکت با طراحی و توسعه سیستم عامل محبوب اندروید موجب موفقیت گوشی های اندرویدی موجود در بازار نظیر سامسونگ و سونی شده است.

البته همه این شرکت ها نسخه خام و خالص سیستم عامل اندروید را دریافت می کرده و آن را با نرم افزارها و سخت افزارهای خود تطبیق می دادند. این در حالی است که نسخه سیستم عامل اندروید گوشی های ساخت گوگل، همان نسخه خام و اولیه اندروید است که بسیاری از کاربرانی که از این نسخه استفاده کرده اند، با هیجان عنوان کرده اند که این نسخه از اندروید، بهترین تجربه آنها در استفاده از گوشی های اندرویدی است. با این حال باید گفت که با وجود جذابیت و کیفیت بالا، استقبال زیادی از این گوشی ها نشده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی