جمعه, 24 شهریور 1396 - 16:21

پورشه از رینگ های 18 هزار دلاری فیبر کربنی رونمایی کرد

امروزه بیش از هر زمان دیگری استفاده از فیبر کربن در میان خودروسازان مختلف رواج یافته است. این ماده با توجه به مزایایی مثل استحکام بالا و وزن کم در ساخت انواع خودروهای اسپورت و سوپر اسپورت بیش از سایر مدل ها کاربرد دارد.

به گزارش دیجیاتو، کمپانی آلمانی پورشه که یکی از خوشنام ترین و محبوب ترین سازندگان اتومبیل های اسپورت به شمار می رود، اخیرا از رینگ های فیبر کربنی جدیدی برای مدل 911 Turbo S Exclusive Series کرده است. به گفته پورشه هر ست از این رینگ ها 15,232 یورو  (حدود 18 هزار دلار) قیمت دارند؛ رقمی که با آن می توان یک خودروی نو خریداری کرد!

این رینگ ها که به طور کامل از فیبر کربن ساخته شده اند، 20درصد سبک تر و به همین نسبت مستحکم تر از رینگ های آلیاژی استاندارد هستند، به همین جهت جرم فنربندی نشده  (Unsprung mass) کاهش یافته و در نتیجه کیفیت سواری تا حد زیادی افزایش پیدا می کند، علاوه بر این، شتابگیری و ترمزگیری نیز به واسطه کاهش جرم فنربندی نشده بهبود می یابند.

برای تهیه این رینگ ها، پورشه از بزرگ ترین ماشین بافت فیبر کربن در دنیا استفاده کرده است. این ماشین که قطری در حدود 9 متر دارد، طی فرآیندهای پیچیده مختلف فیبرکربنی بهتر از نمونه های رایج تولید می کند. آن طور که این کمپانی آلمانی ادعا کرده 11 مایل فیبر و 8 متر مربع مواد اولیه به 200 قطعه تبدیل می شوند تا در نهایت یک نمونه از رینگ های فیبر کربنی ساخته شود.

تکنیک های ابداعی پورشه، در نهایت باعث شکل گیری فیبر کربنی بسیار فشرده تر می شوند، ضمن اینکه به لطف این روش ها مواد به هدر رفته نیز تا حد زیادی کاهش می یابد.اگرچه این رینگ های 20 اینچی قیمت بسیار بالایی دارند، اما برای کسی که بیش از 250 هزار یورو صرف 911 Turbo S Exclusive Series استثنایی خود کرده، پرداخت 15 هزار دلار اصلا مشکل ساز نخواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی