یکشنبه, 19 شهریور 1396 - 08:17

اتصال فاز اول سامانه های بیمه پاسارگاد به پنجره واحد تجاری فرامرزی

برای نخستین بار، ارتباط شرکت بیمه پاسارگاد با پنجره واحد تجارت فرامرزی به عنوان نخستین شرکت بیمه به صورت الکترونیکی برقرار شد. 

گمرک ایران اعلام کرد: در راستای توسعه خدمات الکترونیکی گمرک و به منظور تسهیل فرآیند ترانزیت برای شرکت های حمل و نقل بین المللی، فاز اول اتصال سامانه های بیمه با پنجره واحد تجارت فرامرزی به بهره برداری رسید. 

براساس این طرح در فاز اول و در نخستین گام ارتباط شرکت بیمه پاسارگاد با پنجره واحد تجارت فرامرزی به عنوان نخستین شرکت بیمه به صورت الکترونیکی برقرار شد.

بر این اساس، کلیه خدمات صدور بیمه نامه در رویه های مربوط به صورت الکترونیک و غیرحضوری انجام خواهد پذیرفت. 

براساس این طرح سایر شرکت های بیمه موظف هستند تا پایان شهریورماه نسبت به ارائه خدمات الکترونیک مذکور اقدام کنند. درغیراین صورت از پذیرش بیمه نامه های مربوطه خودداری به عمل خواهد آمد. 

پیش از این به کمک سامانه جامع گمرکی پرونده های کاغذی شرکت های بیمه ای جمع آوری و صرفا پرونده های الکترونیکی در گمرک برای شرکت های بیمه تشکیل شده بود که با اقدام جدید کاملا ارتباط شرکت های بیمه با گمرک الکترونیکی قطع شده و صدور بیمه نامه هم صرفا به صورت الکترونیکی در پنجره واحد تجارت فرامرزی امکان پذیر خواهد بود. 

هم اکنون خدمات اصلی گمرک ایران به صورت اینترنتی انجام می شود و خدمت گیرندگان می توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری و صرفا از طریق پنجره واحد تجارت فرامرزی در سایت گمرک ایران خدمات گمرکی را دریافت کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی