شنبه, 11 شهریور 1396 - 14:30

فیلیپس نخستین تلویزیون کوانتوم دات خود را معرفی کرد

تا به امروز فناوری ساخت تلویزیون های کوانتوم دات تنها در اختیار سامسونگ بود، اما در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۷ فیلیپس نیز تلویزیونی را با این فناوری معرفی کرد.

به گزارش زومیت، فیلیپس در رقابت با سامسونگ، نخستین سری از تلویزیون های کوانتوم  دات خود را در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۷برلین معرفی کرد.

کوانتوم دات ها کریستال های کوچکی هستند که برای ایجاد تصاویر درخشان تر، نور را در طول موج مشخصی می گیرند و آن را به طول موج دیگری تبدیل می کنند. نتیجه این تبدیل، تصاویر درخشان تر و عمق بیشتر رنگ مشکی است. این فناوری تصاویر روشن تر و واضح تری نسبت به تلویزیون های LED تولید می کند.

تلویزیون های سری کوانتوم دات فیلیپس با نام ۸۶۰۲ شناخته می شوند و در دو مدل ۵۵ و ۶۵ اینچ تولید می شوند. این سری تلویزیون  علاوه بر استفاده از تکنولوژی کوانتوم دات، با سیستم Ambient فیلیپس هاله ای از تصاویر در حال پخش را به دیوار پشت تلویزیون بازتاب می دهد.

برعکس تکنولوژی OLED که می تواند تصاویر تیره تری نسبت به تلویزیون های معمولی نمایش دهد، تلویزیون های کوانتومی تصاویر روشن تری به نمایش می گذارند. تا به امروز سامسونگ تنها تولیدکننده این تلویزیون ها بود و اکنون فیلیپس نام خود را به عنوان دومین تولیدکننده ثبت کرده است. زمان عرضه و قیمت این تلویزیون ها هنوز مشخص نیست.

فیلیپس همچنین از تعدادی محصولات سلامتی و بهداشتی از جمله ریش تراش IPL رونمایی کرد. یکی از بهترین تولیدات معرفی شده در حوزه سلامت، عبارت است از Avent uGrow، محصول فرزندمحور فیلیپس که یک اپلیکیشن پزشکی برای کمک به والدین در رابطه با سلامتی فرزندشان است.

اگبرت وان اکت، از مدیران حوزه سلامت فیلیپس، می گوید: در فیلیپس ما اعتقاد داریم همیشه راهی برای بهتر کردن زندگی وجود دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی