پنج شنبه, 09 شهریور 1396 - 08:00

حضور موفق همراه اول در بیستمین کنفرانس بین المللی QMOD

بیستمین دوره از کنفرانس QMOD (مدیریت کیفیت برای توسعه سازمانی) با حضور موفق همراه اول و با شعار «چالش ها و فرصت های کیفیت محصول در چهارمین انقلاب صنعتی» از پنجم تا هفتم آگوست (14 تا 16 مرداد) در دانمارک برگزار شد.

به گزارش ایرنا،کنفرانس QMOD یکی از بزرگترین کنفرانس های علمی و تحقیقاتی در سطح جهانی است که هر سال در زمینه کیفیت، خدمات، توسعه سازمانی و مدیریت امور مربوط به آنها، با همکاری دو دانشگاه معتبر سوئدی (لوند و لیشوپینگ) و انتشارات Emerald و Taylor & Francis برگزار می شود.

هدف از برگزاری QMOD این است که کشورهای مختلف با به اشتراک گذاری تجارب و نتایج تحقیقات خود، تصویر درستی از واقعیات کسب  و کاری و سازمانی ارائه کنند و از طریق آن بتوانند چالش هایی که فضای کسب  و کاری و بسیاری از تئوری های مدرن مدیریتی با آن مواجه هستند از میان بردارند و آنها را تبدیل به فرصت کنند.

چالشهایی همچون رقابت تنگاتنگ، اهمیت فزاینده دارایی های غیرملموس، تنوع فرهنگی و قومیتی، تمرکز بر کیفیت زندگی، آشنایی با محیط سازمانی، میزان پایداری محیط، مسئولیت اجتماعی مشارکتی و مدیریت ریسک.

سالانه نزدیک به150 کشور از نقاط مختلف دنیا در این کنفرانس شرکت می کنند تا آخرین دستاوردهای خود را در زمینه های مختلف مدیریتی در سازمانها و شرکت های بزرگ دنیا از فرهنگ سازمانی کیفیت و نوآوری گرفته تا کیفیت در تحصیلات عالیه، زندگی شغلی و سلامت ارایه کنند.

با توجه به اینکه مقالات برگزیده این کنفرانس در چند مجله معتبر آی اس آی و نمایه شده در اسکوپوس منتشر می شود، این کنفرانس یکی از معتبرترین کنفرانس ها در حوزه مدیریت کیفیت محسوب می شود.

از زمان برگزاری اولین دوره این کنفرانس یعنی از سال 1997 تاکنون، کشورهای مختلف نظیر چین، اسلوونی، فرانسه، کره جنوبی، آلمان، انگستان، ایتالیا، اسپانیا و... میزبانی کنفرانس مدیریت کیفیت برای توسعه سازمانی را برعهده داشته اند. امسال نیز کشور دانمارک در شهر «السینور» در نزدیکی «کپنهاگ» میزبان این کنفرانس بود.

کیفیت از زبان همراه اول

یکی از نکات قابل توجه در بیستمین دوره از این کنفرانس، حضور موفق همراه اول بود. در تاریخ 19ساله برگزاری این کنفرانس، تعداد مقالات پذیرفته شده ایرانی در مجموع 3 مقاله بود؛ اما امسال، برای اولین بار 5 مقاله ایرانی پذیرفته و ارائه شد.

نویسندگان این مقالات که همه از کارکنان شرکت همراه اول (دانشجویان دوره MBA دانشگاه لیکشوپینگ سوئد) بودند، توانستند در سومین روز از این رویداد که به طور ویژه تحت عنوان روز MCI برنامه ریزی شده بود، مقالات خود را ارائه کنند.

«محسن بهداری» مدیرکل محصولات و خدمات همراه اول درباره روند حضور این مجموعه در کنفرانس QMOD می گوید: «همراه اول در راستای تربیت نیروی انسانی خود در سطح جهانی، اقدام به تعریف و اجرای پروژه هایی تحت عنوان MLDP (MCI leadership development program) کرد.

در این پروژه، آزمونهایی از مدیران متقاضی همراه اول گرفته شد که نفرات برگزیده در دانشگاه لیکشوپینگ سوئد - مبدع و پیشرو در ارائه روش تدریس PBL (Problem Base Learning) در جهان - مشغول تحصیل هستند.»

بهداری افزود: مدیران همراه اول پس از گذراندن دروس تخصصی در رشته MBA، با استفاده از تجربیات علمی خود در زمینه تلکام اقدام به تدوین و ارسال مقالات خود به کنفرانس QMOD کردند.

به گفته مدیرکل محصولات و خدمات همراه اول، این شرکت با هدف حضور و مشارکت مدیران این مجموعه در سمینارهای تخصصی برای کسب دانش و بهبود کیفیت محصولات، توسعه بین المللی دانش تئوری حوزه تلکام با تمرکز بر اپراتورهای موبایل، ارائه آکادمیک تجربه های همراه اول، شناساندن همراه اول به عنوان بزرگترین اپراتور خاورمیانه به نخبگان علمی جهان و دعوت از آنها برای مشارکت در بهبود کیفیت تلکام، در این کنفرانس شرکت کرده است.

بهداری در ادامه با اشاره به عناوین مقالات ایرانی ارائه شده در بیستمین دوره از کنفرانس مدیریت کیفیت برای توسعه سازمانی گفت: «پنج موضوع درباره بهبود کیفیت خدمات از سوی همراه اول در این کنفرانس ارایه شد که مورد توجه حاضرین قرار گرفت.

این موارد شامل «خود ارزیابی شرکت براساس مدل ساده سازی شده تعالی سازمانی EFQM – مطالعه موردی شرکت جیرینگ، ارزیابی نیروی انسانی در مدیریت کیفیت، در جستجوی خلا کیفیت خدمات در بخش تلکام، ارزیابی کیفیت روند مدیریت استراتژیک با استفاده از مدل تعالی 4پی(4p) و شناسایی نقاط قابل بهبود کیفیت خدمات آموزشی اداره کل آموزش همراه اول با استفاده از مدل Servqual. بود»

سطح برگزاری بیستمین دوره QMOD بی سابقه بود

پروفسور «ینس دالگارد» رئیس انجمن کیفیت اتحادیه اروپا بنیانگذار و برگزارکننده این رویداد که نگارش بیش از 15 کتاب و 200 مقاله تحقیقاتی را در کارنامه علمی خود دارد و بسیاری از صاحبنظران حوزه MBA با نام او به عنوان نویسنده کتاب «اصول مدیریت کلان کیفیت» آشنایی دارند.

دالگارد علاوه بر اینکه مدرس و مشاور بسیاری از شرکت های مطرح سوئدی است، در دوره های آموزشی همراه اول، به تدریس مدیریت استراتژی کیفیت و مدیریت استراتژیک تکنولوژی مشغول است و سطح علمی و کاربردی این دوره از کنفرانس مدیریت کیفیت برای توسعه سازمانی را یکی از بی سابقه ترین دوره ها می داند.

این دوره از کنفرانس با حضور پروفسورها، اساتید برجسته دانشگاهی و فارغ التحصیلان دکترای بیش از 180 کشور برگزارشد.

همچنین 60 داور از بهترین اساتید و کارشناسان کیفی کشورهای انگلیس، آمریکا، ایتالیا، سوئد، چین، ژاپن، بونان، آلمان، مکزیک، نروژ، کره جنوبی و ... مقالات منتخب این کنفرانس را داوری کردند.

علاوه بر مقالات ایرانی، موضوعات متعددی در قالب سخنرانی  استادان و فارغ التحصیلان مختلف از سایر کشورها در این کنفرانس مطرح شد.

«اصول و مدل های مدیریت کیفیت»، «شکست ها، دلایل، ارزیابی ریسک و مدل سازی»، «رضایت مشتری، کیفیت، ارزش و اهمیت»، «فرهنگ کیفیت، ارزش، رهبری و تغییر»، «ارزش مشتری، نوآوری، خلاقیت، پرداخت آسان با موبایل»، «سیستم مدیریت کیفیت ایزو 9000»، «فرهنگ سازمانی، زندگی سازمانی، تحولات و تیم های چند فرهنگی»، «کیفیت در مراقبت سلامتی»، «تولید ناب، پیشرفت، بلوغ و از بین رفتن»، «سهام داران، نیازها و الزامات مدیریت» و «زنجیره های عرضه، مدیریت فرآیند، مشاوره» از جمله این موضوعات بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی