دوشنبه, 29 خرداد 1396 - 08:29

مدیرعامل شرکت شناسا اعلام کرد / تولید یک روبات کمک حرکتی، با حمایت بانک پاسارگاد

با حمایت بانک پاسارگاد و پس از گذراندن موفقیت آمیز آزمون های مختلف فنی، روبات اگزواسکلتون به مرحله تولید رسید.

به گزارش روابط عمومی بانک پاسارگاد، حامد ساجدی، مدیرعامل شرکت پیشگامان امین سرمایه پاسارگاد(شناسا) از شرکت های گروه مالی پاسارگاد، با اعلام این خبر گفت: با حمایت بانک پاسارگاد، شرکت پداسیس موفق شد تا پس از طی موفقت آمیز آزمون های مختلف فنی روی محصول خود یعنی روبات اگزواسکلتون، قرارداد فروش این محصول را با بیمارستان رفیده تهران نهایی کند. 

وی ادامه داد: این روبات، نوعی روبات کمک حرکتی است که به بیماران پاراپلژیک و دارای ضایعات نخاعی که قدرت حرکت ندارند، کمک می کند تا با پوشیدن آن امکان حرکت را بازیابند. این روبات قابلیت به کارگیری در زندگی عادی یا فرآیندهای توانبخشی را نیز داراست. 

ساجدی خاطرنشان کرد: شرکت پداسیس که در حوزه توانبخشی حرکتی به طراحی و تولید محصولات نوآور و دانش بنیان می پردازد، از مجموعه سرمایه گذاری های شرکت شناسا به عنوان شرکت تخصصی سرمایه گذاری خطرپذیر گروه مالی پاسارگاد است. 

گفتنی است پیش از این نیز دکتر ستاری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در بازدیدی که در 7 خرداد سال 1396 از شرکت پداسیس داشتند، ضمن آشنایی با فعالیت های مرکز تحقیقات فناوری های هوشمند عصبی جواد موفقیان، با «روبات اسکلت بیرونی اکسوپد» که ویژه راه رفتن توان یابان و کم توانان ناحیه پایین تنه است، آشنا شد.

وی همچنین از دستگاه «آویز هوشمند تعلیق وزن»، آخرین پروژه شرکت پداسیس که ویژه راه رفتن افراد دچار اختلال حرکتی پایین تنه است، بازدید کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی