یکشنبه, 28 خرداد 1396 - 16:25

آیا تاکنون روبات‌ها به بخشی از زندگی روزمره ما تبدیل شده‌ اند؟

فرصت امروز: ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا برای هوش مصنوعی آینده خوبی را پیش‌بینی کرده است. پرفسور استفان هاوکینگ، بر این باور است که یک روز روبات‌ها زندگی تمام بشر را نابود خواهند کرد. استفاده از روبات‌ها در برخی صنایع رواج پیدا کرده است، اما آیا ما به‌طور کامل آمادگی پذیرش روبات‌ها در زندگی‌مان را داریم؟ سناریوی westword مرتبط با ساخت ربات‌های هوشمند است. آیا می‌ترسید که فناوری AL این سناریو درست کار نکند و منجر به کشتار یک روزه بشر شود؟

باتوجه به مطالعات متخصص کیفیت SQS ، 62درصد از بزرگسالان در انگلستان معتقدند در نهایت این هوش مصنوعی زندگی انسان‌ها را نابود خواهد کرد. همچنین 71 درصد از استرالیایی‌های علاقه‌مند به فناوری بر این باورند که فناوری هوش مصنوعی AL به احتمال زیاد با شکست روبه‌رو می‌شود.

در نتیجه روبات‌ها درست کار نخواهند کرد و انسان‌ها را از بین خواهند برد. ضمن اینکه به نظر می‌رسد برای ساخت روبات‌ها آماده نیستیم. هرچند CHATBOT و سایر دستگاه‌های AL هم‌اکنون در خانه‌های‌مان مورد استفاده قرار می‌گیرد. به لطف تلویزیون، فیلم و داستان‌های مغلوب شدن فناوری AL به نظر می‌رسد مردم نگرش درستی در مورد AL ندارند، اما 77 درصد از مردم می‌گویند که ظرف 20 سال آینده داشتن روبات در خانه امری کاملاً طبیعی است. ما هم‌اکنون در مورد ماشین‌های بدون نیاز به سرنشین برای رانندگی و روبات‌های خانگی یقین نداریم. 

ایمنی برای سه چهارم از پاسخ دهندگان از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخور دار است زیرا 66 درصد از مردم نگرانی‌شان از وسیله نقلیه‌ای که بدون راننده به دلیل افزایش تصادفات آن است. تنها 28 درصد که آنها بر این باورند که این خودرو‌ها امن‌تر از یک راننده انسانی خواهند بود. مطالعات SQS نشان می‌دهد بر خلاف 60 درصدی که باور دارند روبات خانگی باعث به هدر رفتن زمان‌شان برای انجام کارهای خانه نمی‌شوند، 76 درصد از استرالیایی‌ها باور ندارند که روبات‌های خانگی بی‌خطر باشند. عدم اعتماد به هوش مصنوعی AL و تکنولوژی توسط هالیوود و فیلم‌ها در تلویزیون و سریال‌هایی مانند Westword، I، Robat، human بوده است. 

اگر این مسئله اعتماد حل نشود AL پیشرفتی نخواهد داشت و  ممکن است این محصولات در خانه‌ها پذیرفته نشوند و پیشرفت آن متوقف شود. کنترل احساسات نقش مهمی در پذیرش این نوع از تکنولوژی ایفا می‌کند. قبل از اینکه روبات‌ها به بخشی از زندگی روزمره ما تبدیل شود از فناوری AL باید مطمئن شوند که این نرم‌افزار به‌طور کامل در برابر تهدید هکر‌ها محافظت می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی