یکشنبه, 28 خرداد 1396 - 16:17

ایالت متحده آمریکا باید مانع از تصویب برنامه اجرایی اتومبیل بی‌ سرنشین شود

فرصت امروز: کالیفرنیا و دیگر ایالت‌ها باید از تولی و اجرای طرح اتومبیل بی‌سرنشین منع شوند. آنها باید به‌طور کلی این طرح را منع کرده و اجازه گسترش آن را توقیف کنند، چرا که قانونگذاران فدرال، طبق آنچه روز سه‌شنبه در رویترز اعلام شد، حق تصویب این لایحه را ندارند.

این ممنوعیت را حزب جمهوریخواه تصویب کرده است و حتی اگر قانون را جدا از این قضیه بدانیم، شرکت‌های اتومبیل‌سازی نظیر تسلا، آلفابت و جنرال موتور در پی قانع کردن رئیس‌جمهور، ترامپ برای تصویب این طرح هستند و دولت فعلی در حال حاضر با چنین طرحی مخالفت می‌کند. حزب جمهوریخواه بر این عقیده است که این طرح مشکلات زیادی با خود به همرا دارد و در کالیفرنیا و نیویورک و دیگر ایالت‌های بزرگ نباید اجرا شود.

سال‌های گذشته، اوباما به این طرح بسیار اهمیت می‌داد و بیشترین اجازه و اختیار را به کارخانه‌های ماشین‌سازی در جهت اجرایی شدن طرح‌شان داد ولی با روی کارآمدن دولت فعلی این طرح با مانعی بزرگ که لغو آن را در پی خواهد داشت، روبه‌رو شد. دولت قبل، اوباما قدرت فراوانی به قانونگذاران جهت تصویب این طرح داده بود. ایالت کالیفرنیا نیز دستخوش لغو این طرح شده است.

یکی از صورتحساب‌های موجود حاکی از آن است که با اجرای این طرح، سالانه می‌بایست 100هزار خودرو وارد شود و قطعاً در مرحله ساخت آن با کاهش و کمبود دیگر وسایل کنترلی-انسانی نظیر پدال و ترمز و. . . روبه‌رو می‌شویم به عبارتی با تولید روزافزون این وسایل به دلیل فقدان وسایل و ابزارهای کنترلی-امنیتی این برنامه از امنیت ویژه‌ای برخوردار نیست.

رئیس سازمان تصویب لایحات اذعان داشته است که وجود این قانون‌ مداری و تعیین فیلتر برای اختراعات و نوآوری‌ها در زمینه تکنولوژی موجب بهبود امنیت ایالت‌ها و خیابان‌هاست و مسلما رضایت مردم را در پی دارد. به عبارتی دیگر برای به اجرا در آوردن طرح‌های پیشنهادی تمام جوانب ازجمله خطرها، ضریب امنیت و دیگر چیزها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

روز سه‌شنبه میچ بیانو، رئیس کارخانه اتومبیل‌سازی گفت با فشار بسیار بالایی بر مجلس خواستار لغو این طرح هستیم و اتومبیل‌های بی‌سرنشین باید توقیف شوند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی