شنبه, 27 خرداد 1396 - 14:55

فیس بوک علیه محتواهای تروریستی

فرصت امروز: فیس بوک در گزارشی در بی بی سی اعلام کرد که از هوش مصنوعی برای شناسایی تصاویر ویدئو ها و متن های مربوط به تروریسم و همچنین حساب های جعلی استفاده خواهد کرد و همچنین در ادامه افزود: ما می خواهیم مطالب تروریستی را قبل از اینکه برای مردم به اشتراک گذاشته شود شناسایی کنیم. این اقدام پس از فشار فزاینده دولت ها بر شرکت های فناوری برای انجام اقدامات بیشتر به منظور کاستن تبلیغات تروریستی انجام گرفت.

تروریست ها برای اجرای سیستم عامل مورد استفاده برای گسترش ایدئولوژی الهام بخشدن به مردم برای انجام اعمال خشونت آمیز سرزنش شده اند. دولت ها و انگلستان به طور خاص اقدامات بیشتری در ماه اخیر اعمال کرده اند و سراسر اروپا در جهت این قانون در حال حرکت هستند.

در اوایل این هفته در پاریس،  نخست وزیر بریتانیا و رئیس جمهور فرانسه یک کمپین مشترک برای اطمینان از اینکه اینترنت نباید به عنوان یک فضای امن برای تروریست ها و جنایتکاران مورد استفاده قرار گیرد تشکیل دادند. در میان این موضوعات، آنها همچنین اضافه کردند: در حال اجرای قانونی برای شرکت ها هستند که چنانچه موفق به حذف محتوای خاصی نباشند به آنها جریمه تعلق می گیرد.

فیس بوک می گوید: متعهد به یافتن راه های جدید برای پیدا کردن و حذف موارد تروریستی است و می خواهد کاری فراتر از سخن گفتن انجام دهد.

مونیکا بیکرت، مدیر سیاست جهانی فیس بوک،  در بی بی سی اعلام کرد: اطمینان حاصل کنید که فیس بوک یک محیط خصمانه برای گروه های تروریستی است. یکی از انتقادهایی که مقام امنیتی بریتانیا کرده این است که تا چه حد شرکت ها برای گزارش محتوا های تروریستی به جای فعالیت فعالانه خود می توانند به دیگران و گزارش های آنها تکیه کنند؟

فیس بوک قبلا اعلام کرده بود که 3000 کارمند،  محتواهایی را که توسط کاربران گزارش می شوند بررسی می کنند و اضافه کرد بیشتر از نصف حساب هایی که برای حمایت از تروریسم بوده و حذف شده است،  حساب هایی هستند که خود فیس بوک پیدا کرده است. و همچنین امروزه،  با استفاده از تکنولوژی جدید در پی بهبود کار فعالانه خود است. این شرکت می گوید: ما می دانیم که با استفاده از تکنولوژی بهتر عمل خواهیم کرد مخصوصا با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی برای جلوگیری از گسترش محتوا های تروریستی در فیس بوک که به شرح زیر است:

تجزیه تحلیل خودکار

یکی از جنبه های تکنولوژی که برای نخستین بار در مورد آن گفته می شود تطبیق تصاویر است. اگر کسی سعی در آپلود تصاویر یا ویدئو های تروریستی داشته باشد سیستم جست وجو می کند که آیا این تصاویر با محتوا های شناخته شده افراطی قبلی مربوط است تا آن را متوقف کند. راه دوم آزمایش AL برای فهم متن هایی است که از تروریسم حمایت می کند. در این خصوص از الگوریتم تجزیه و تحلیل متن های مشابه برای شناسایی تبلیغات تروریستی استفاده می کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی