سه شنبه, 14 ارديبهشت 1395 - 00:30

پیشنهاد تاسیس شرکت لیزینگ ریلی به کره‌ای‌ ها

وزیر راه و شهرسازی در دیدار با وزیر زمین، زیرساخت و حمل ونقل کره‌جنوبی با بیان اینکه، نکته‌ مطرح برای توسعه روابط صمیمانه میان دو کشور پایبندی به تعهدات و شفاف‌سازی روابط تجاری است، گفت: باید برای تحقق پروژه‌ها با مشارکت دو کشور تمامی جوانب فنی، تکنیکی، مبادلات پولی، مالی و مسائل سیاسی در نظر گرفته شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی، عباس آخوندی در ملاقات با وزیر زمین، زیرساخت و حمل ونقل کره‌جنوبی گفت: با توجه به تعهدات جهانی قاعدتا کره‌جنوبی تمایل دارد رویکرد جدیدی داشته باشد، چراکه روابط تجاری کره‌جنوبی با غرب بسیار متاثر از روابط این کشور با غرب و آمریکا است، بنابراین نکته‌ مطرح برای توسعه روابط صمیمانه میان دو کشور، پایبندی به تعهدات و شفاف‌سازی روابط تجاری است.

Rolling Stock

وی افزود: باید برای تحقق پروژه‌ها با مشارکت دو کشور تمامی جوانب فنی، تکنیکی، مبادلات پولی، مالی و مسائل سیاسی در نظر گرفته شود. آخوندی با بیان اینکه برای شروع نیاز به یک پروتکل مالی خیلی شفاف داریم تا نحوه تبادلات مالی مشخص شود، گفت: باید مطمئن شویم برای اجرای پروژه‌ها روش‌های تامین مالی به طور دقیق مشخص است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: یکی از موضوعات مهم در اجرای پروژه‌ها شرایط تامین مالی است، چراکه پیشنهادهای مختلفی از طرف چین و کشورهای اروپایی برای اجرای پروژه‌ها داریم. برای برقی‌کردن راه‌آهن تهران - مشهد یک پروپوزال بسیار خوب از طرف چین دریافت کرده‌ایم. برای سایر پروژه‌های ریلی نیز پیشنهادهایی از سوی کشورهای دیگر دریافت کرده‌ایم که مناسب‌ هستند.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید افزود: با توجه به مذاکرات با شرکت زیمنس و بمباردیه برای تامین ناوگان ریلی به‌دنبال یک روش تامین مالی به‌صورت لیزینگ هستیم. در سیستم لیزینگ شرکتی که واگن را تحویل می‌دهد یک مدل تامین مالی برای لیز کردن واگن‌ها به خریدار پیشنهاد می‌کند که قاعدتا نظام تضمین آن در روش تامین مالی لیزینگی پیش‌بینی می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی